adcov.com

Poziomy Zdrowe testosteronu dla mężczyzn

Poziomy Zdrowe testosteronu dla mężczyzn


Chociaż nadnercza i jajniki mogą wytwarzać testosteron w małych ilościach, jądra produkują większość testosteronu hormonu płciowego u mężczyzn. Hormon ten przyczynia się do typowych męskich cech, takich jak rozmiar penisa, włosów na ciele i głębokim głosem. Testosteron również przyczynia się do Mana € ™ s napędowego seks i spermy liczyć. Nawet masy i siły mięśniowej mogą być przypisane do testosteronu.

Badanie testosteronu

Niektóre choroby zasługują badania testosteronu. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chemii Klinicznej (zatrudniającego, labtestsonline.org), lekarze mogą zamówić test dla ludzi, którzy doświadczają bezpłodności, opóźnionego dojrzewania płciowego lub zaburzenia erekcji. Aby przetestować mężczyzn do poziomu testosteronu, służby zdrowia zwraca krew z ramienia. Pobraną krew następnie analizowano krążącego testosteronu.

Poziomy Zdrowe testosteronu

Zdrowe wartości testosteronu upadku pomiędzy 300 a 1000 ng / dl, zgodnie z Fundacji Hormon (hormone.org), który jest przeznaczony do społeczeństwa o warunkach związanych z hormonami. Prawidłowe wartości mogą się różnić w zależności od laboratorium wykonującego badania.

Niski poziom testosteronu

Jeśli Mana € ™ s testosteron staje się brak równowagi, jego zdrowie i samopoczucie może się pogorszyć. Hipogonadyzmu lub niski poziom testosteronu może spowodować mężczyźni rozwijać piersi, niską liczbę plemników i słabe erekcje. Depresja, drażliwość, przyrost masy ciała i zmęczenie są również objawy niskiego poziomu testosteronu. Niski poziom testosteronu zazwyczaj dzieje się w ramach procesu starzenia się po 40, kiedy to produkcja testosteronu spada około jednego procenta rocznie. W młodszych mężczyzn, niski poziom testosteronu może się zdarzyć z powodu urazu leki, jąder lub chorób genetycznych.

Wysoki poziom testosteronu

Dla mężczyzn, podwyższony poziom testosteronu może wystąpić z powodu nowotworów. Według organu zatrudniającego, sterydów anabolicznych, nazywanych również androgeny, jest kolejnym czynnikiem. Pewne warunki mogą być winni nadmiaru produktu testosteronu. Mężczyźni z nadczynnością tarczycy lub nadczynność tarczycy, na przykład, można dowiedzieć się, że produkują za dużo testosteronu.

Leczenie zaburzeń związanych z testosteronem

Hormonalna terapia zastępcza leczeniem chorób związanych z niskim poziomem testosteronu. Terapia testosteronem jest dostarczane poprzez zastrzyki, tabletki, plastry i tabletki. Ten rodzaj terapii niesie ryzyko trądziku, bezdech senny i powiększenia prostaty. Pacjenci z podwyższonym poziomem testosteronu zwykle dona € ™ t wymagają leczenia. W przypadkach, w których poziomy zawartości są niezwykle wysokie, służby zdrowia określi tryb postępowania w zależności od przyczyny.