adcov.com

Pozagiełdowym produktów do leczenia suche dłonie

Suchość skóry jest częstym problemem, zwłaszcza na dłoniach, które są narażone na ciągłe myciu rąk, środków czyszczących i pogody. Suche ręce często są czerwone, podrażniona i swędząca, łuszcząca się i może stać się, skalowane i popękane. Na szczęście, masz wiele over-the-counter opcje leczyć suchą skórę szybko i zapobiegania jej w perspektywie długoterminowej.

Maści i Oleje

Maści mają największą zdolność do pułapek balsam w skórę; Niestety są one również greasiest forma wilgoci. Ten tłustości może być zminimalizowana poprzez zastosowanie tylko niewielkiej ilości maści, ale tarcie go w czasie. Jako alternatywę dla markowych maści, można korzystać z niektórych wspólnych produktów gospodarstwa domowego, takie jak skrócenie warzyw, jako tani krem ​​nawilżający. Oleje, natomiast mniej tłuste niż maści, są nadal skuteczne. Można zastosować olej dziecko, olej roślinny lub olej mineralny bezpośrednio do suchych rąk.

Kremy do rąk

Nawilżające kremowe są skuteczną formą nawilżenia, które nie pozostawia tłustej pozostałości na skórze. Krem nawilżające, które są zazwyczaj białe, zanikają w skórę. Jako takie, są one o wiele bardziej popularne niż maści i olejków. Wiele firm, aby nawilżające krem ​​szczególnie dla suchej, spierzchnięte ręce, chociaż można również użyć nawilżające kremowe przeznaczone dla całego ciała w celu leczenia suche ręce.

Płyny

Lotony są zawiesiny z chemikaliami oleistych w alkoholu i wody. Płyny są najłatwiejsze w użyciu wszystkich tych nawilżające i są najmniej tłuste i najbardziej popularnym wyborem. Jednak, ze względu na ich zawartość alkoholu, płyny rzeczywiście może wysuszyć skórę, jeżeli są stosowane nadmiernie, i na pewno nie "zablokować" jak dużo wilgoci jak będzie bardziej "tłuste" nawilżające. Ponadto, niektóre płyny mogą doprowadzić do podrażnień lub mają reakcje alergiczne ze względu na substancje zapachowe, środki konserwujące, filtry przeciwsłoneczne, mocznika i alfa-hydroksykwasy. W razie wystąpienia tych problemów, należy zwrócić się do farmaceuty polecić inny balsam.

Leczenie zapalenia skóry

Szczególnie suche ręce, może rozwinąć się zapalenie skóry lub zapalenie skóry. W łagodniejszych przypadkach można traktować to recepty, z kortyzonu kremów lub maści. Zastosuj krem ​​kortyzon tylko czerwone plamy na skórze, chyba że instrukcja mówi inaczej, maksymalnie dwa razy dziennie. Jeśli wszystko, co można stosować na skórę powoduje pieczenie lub swędzenie, porozmawiaj z lekarzem o tym. Kremy na receptę-wytrzymałościowe są zobowiązane do leczenia cięższych poziomu zapalenia skóry.