adcov.com

Powód słony smak w ustach

Powód słony smak w ustach


Słony smak w ustach może wynikać z wielu przyczyn. To może być tylko lekko irytujące lub może uniemożliwić Ci cieszyć się smakiem jedzenia. W większości przypadków, trwa on od tygodni do kilku miesięcy. Często łatwo określić jego przyczynę i uwolnić go, ale w rzadkich przypadkach, słony smak jest poważnym objawem. W każdym razie, długotrwałe słony smak wymaga wizyty u lekarza.

Ślinianki Zakażenie

Kiedy infekcja atakuje swoje ślinianki, może prowadzić słony smak. Według strony internetowej problemy z zębami, zespół Sjögrena, choroba autoimmunologiczna, która atakuje gruczoły produkujące na wilgoć, mogą pozbawić organizm, w tym jamy ustnej, od zwykłych płynów. Świnka i zakażenia bakteryjne mogą być również możliwe winowajcy.

Brak nawilżenia

Nie picie wystarczającej ilości płynów może prowadzić do słonego smaku ustnej. Według strony internetowej Zdrowia i Żywienia Porady, suchość w ustach towarzyszy pragnienie jest Twojego ciała z informacją, że trzeba pić więcej płynów, zwłaszcza wody. Pić osiem lub więcej szklanek dziennie i unikać spożywania nadmiernej ilości alkoholu lub napojów zawierających kofeinę, które powodują odwodnienie i może zwiększyć słony smak.

Słabe Higiena jamy ustnej

Niewłaściwa higiena może być przyczyną słony smak w ustach. Według Pub stronie Med Zdrowia, jeśli nie szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie, może rozwinąć się płytki nazębnej, osadów, co prowadzi do słonego smaku w ustach. To może zacząć się dziać już po 20 minutach po zjesz swój ostatni posiłek. Szczotka język podczas mycia zębów i nici codziennie.

Infekcja zatok

Podczas zakażenia zatok, śluz z nosa jedzie do ust. Poza tym powoduje nieświeży oddech, może to również prowadzić do słonego smaku, według strony internetowej Zdrowie Odżywianie Porady. Jeśli podejrzewasz infekcję zatok, skonsultować się z lekarzem. Może przepisać antybiotyki do leczenia zakażenia zatok, jeżeli jest to spowodowane przez bakterie.

Płacz

Tymczasowe słony smak w ustach może pojawić się, gdy płaczesz, choć to rzadkie. Podczas intensywnego, długotrwałego płaczu, ale łzy, które są słone, spłynąć do gardła i może stworzyć słony smak.