adcov.com

Powikłania Zwiększona Hgb A1c

Powikłania Zwiększona Hgb A1c


Hgb dotyczy glikowanej A1c (lub) glikowanej hemoglobiny, która jest hemoglobina, która oddziałuje z glukozy. To jest powszechnie reprezentowane Hb A1c, z Hb jest symbolem hemoglobiny. Hemoglobina jest zawarte w czerwonych krwinkach i transport tlenu z płuc do pozostałej części korpusu, uwalniając go do użytku przez komórki. Glukoza jest prosty cukier we krwi, i dlatego jest zazwyczaj określane jako "poziom cukru we krwi". Wysoki poziom hemoglobiny A1c są wynikiem słabej kontroli glukozy w organizmie i jest wskaźnikiem cukrzycy.

Dopuszczalne poziomy

American Diabetes Association (ADA) i National Institutes of Health (NIH) określają normalny poziom hemoglobiny A1c, poniżej 7 procent, podczas gdy American College of Endocrinology i International Diabetes Federation zdefiniować go za 6,5 ​​procent lub mniej.

Wysokie poziomy

Wyższe poziomy Hb A1c są objawem cukrzycy, która jest warunkiem podwyższony poziom glukozy we krwi. Wyższe poziomy glukozy we krwi oznacza, że ​​więcej hemoglobina będzie glikowana. Badanie pod kątem poziomu hemoglobiny A1c jest pomiar osoby stężenia cukru we krwi w cyklu 120 dni czerwonych krwinek. ADA zaleca o ten test zrobić co najmniej dwa razy w roku u pacjentów bez cukrzycy i konieczności regularnego monitorowania dla osób, które są wstępnie na cukrzycę lub cukrzycę.

Znaczenie

Powikłania cukrzycy są poważne i czasami śmiertelne, dlatego jest ważne, aby zmierzyć poziom hemoglobiny A1c jest zobaczyć, jak twoje ciało jest obsługa poziom glukozy we krwi. Wyższy poziom oznacza, że ​​organizm nie jest dobrze to i obsługa stawia Cię na ryzyko rozwoju cukrzycy.

Powikłania

Raport ADA i PZH, że powikłania wysokim poziomem Hb A1c może obejmować:

• Choroby serca i udar mózgu
• Uszkodzenie nerwu
• Choroby oczu, w tym ślepota
• Zaburzenia erekcji
• Choroba nerek
• uszkodzenia stóp, w tym amputacji
• Zaburzenia skóry
• Depresja
• żołądka (co jest, gdy żołądek trwa zbyt długo, aby opróżnić jego zawartość)

Zapobieganie

Dieta i ćwiczenia są kluczem do pomagając kontrolować wagę, która jest głównym czynnikiem przetwarzania organizmu glukozy. Wyniki Diabetes Prevention Program ADA wykazały, że co najmniej 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej dziennie, a 5 procent redukcji do 10 procent masy doprowadziły do ​​redukcji 58 procent w przypadku cukrzycy. ADA zaleca także regularne monitorowanie stężeń HbA1c hemoglobiny do określenia, czy dana osoba jest zagrożona wejściem w fazę cukrzycowej lub wstępnie cukrzycowej.