adcov.com

Powikłania złamań kręgosłupa szyjnego

Powszechniej znana jako "przerywaną szyi" złamanie kręgosłupa szyjnego oznacza przerwę w każdym z siedmiu częściach kręgów szyjnych kręgosłupa. Konkretnie, kręgosłup szyjny łączy bazę czaszki do klatki piersiowej, co jest za ramiona i tułów. Pęknięcia w tym obszarze najbardziej powszechnie występuje w związku z urazowym przypadku, jak w wypadku samochodowego, który powoduje, że do głowicy gwałtownie szarpnięciem.

Diagnoza

W większości wypadków samochodowych, w szczególności te, które dotyczą obrażeń szyi, konieczne jest, aby nie poruszyć osobę aż ratownictwa medycznego (EMS) przyjeżdżać. Członkowie EMS będzie przetransportować osobę do szpitala, gdzie promienie rentgenowskie będą prowadzone w celu wyświetlenia kręgosłup danej osoby, identyfikowanie wszelkich obszarów złamania. Według Hughston Sports Medicine Foundation, większość złamań kręgosłupa szyjne będą traktowane z chirurgii przywrócić siłę do kręgosłupa i zapobiec dalszym szkodom.

Ciężkie powikłania

Bo złamanie kręgosłupa szyjnego wpływa nie tylko zdolności kręgosłupa do stanowiska głowy, ale także sposób, w jaki mózg wysyła wiadomości i kontroli funkcji, w skrajnych przypadkach, złamania szyjki kręgosłupa może spowodować śmierć lub paraliż, jeśli złamanie powoduje rozległe uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Zakażenie

Jeśli poważne przyczyny złamania kości wystawać ze skóry, istnieje zwiększone ryzyko zakażenia w tkankach miękkich organizmu. Kiedy skóra jest narażona wewnętrzne, bakterie i wirusy mogą zaatakować organizm i powodować objawy takie jak gorączka, obrzęk, zaczerwienienie, ból i nudności. Jak to może być również objawy związane z innymi doznanych obrażeń podczas wypadku, ważne jest, aby ściśle przestrzegać rany w celu rozpoznania możliwości zakażenia.

Uszkodzenia nerwów

Nerwów rdzenia kręgowego zawiera wszystkie odpowiedzialne za doznania dół ciała. Po złamaniu, uszkodzenie nerwu jest powszechnym zjawiskiem, które może wywołać ból i mrowienie, szczególnie w rękach. Podczas gdy niektóre uszkodzenia nerwów poprawia się w czasie i sensacja przywróceniu, uszkodzenie może być czasem na stałe.

Malunion

Podczas gdy lekarze najczęściej Dokładamy wszelkich starań, aby przywrócić złamanej kości do ich pierwotnego stanu, możliwe jest, że kości nie będzie się prawidłowo leczyć i wyrównane, stan, który jest znany jako malunion. Jeśli to nastąpi, wadliwe ustawienie może zrobić szef trudniej obsługuje lub powodować stałe lub tępy ból.