adcov.com

Powikłania Szybka utrata masy ciała

Powikłania Szybka utrata masy ciała


Wszyscy wiemy, że nadwaga może spowodować mnóstwo problemów zdrowotnych, ale przelanie tych dodatkowych kilogramów zbyt szybko, może być tak samo niebezpieczne. Czy jesteś awarii diety, suplementów odchudzania jak phentermine lub rozważa bypass żołądka lub innych operacji, należy wziąć pod uwagę ryzyko i komplikacje związane z szybką utratą masy ciała.

Definicja szybkiego odchudzania

Wiele osób straci aż 5 do 10 kilogramów wody w pierwszym tygodniu lub dwóch programu odchudzania, ale zwykłe stawki odchudzania spowolnić. Szybka utrata masy ciała jest powszechnie definiowany jako konsekwentnie traci więcej niż 2 do 3 funtów tygodniowo przez więcej niż dwa tygodnie, zgodnie z Mayo Clinic.

Działanie ogólnoustrojowe

Organizm musi pewną liczbę kalorii tak, aby działać. Kiedy drastycznie zmniejszyć liczbę kalorii odbywają się, twój organizm nie tylko spalić tłuszcz - będzie palić beztłuszczowej masy mięśniowej, jak i tkanki narządów od twojego serca, nerek i wątroby. To może spowodować niewydolność nerek, niewydolność wątroby, a nawet zawał serca lub udar mózgu.

W celu zapewnienia sobie wszystkich potrzebnych składników odżywczych, twój organizm będzie także wapń z kości, pozostawiając ich słabe i podatne na przerwach lub - w dłuższej perspektywie - do osteoporozy.

Mniej znane powikłania

Jednym z najmniej znanych powikłań szybkiej utraty wagi jest kamica żółciowa. Kiedy twoje ciało jest metabolizowania tłuszczu, może powodować wątrobę wchłonąć więcej cholesterolu. Brak odpowiednich składników odżywczych może również zachować swoje opróżnianie żółci z pęcherzyka żółciowego i kamica żółciowa może się rozwijać.

Odwodnienie może być problemem, zwłaszcza wśród ludzi, którzy pracują z dużo, biegaczy i osób przyjmujących phentermine, który tłumi pragnienia, jak również apetyt. Najprostszym sposobem, aby pozostać na szczycie swojej ujęcia wody jest wypełnienie 64 uncji pojemnik z wodą codziennie rano i upewnij się zakończyć ją przed snem.

Efekty kosmetyczne

Jedną z najbardziej powszechnych dolegliwości po bardzo szybkiej utraty wagi jest nadwyżka luźnej skóry. Kiedy jesteś "crash-diety" jesteś nie tylko utratę tłuszczu szybciej niż skóra może odbijać, prawdopodobnie okrada go z samych substancji odżywczych - tłuszczów - że musi zachować swoją elastyczność.

U osób zbliżających 50s i poza nią, to może szczególnie wpłynąć na twarz, co daje rysowane wygląd, który jest przeciwieństwem zdrowego, młodzieńczego blasku, na którym pracujemy, aby osiągnąć.

Niektóre diecie również doświadczenie włosów, ponieważ nie otrzymują odpowiednie składniki odżywcze. Biorąc multiwitaminy to dobry sposób, aby temu zapobiec.

Czynniki psychologiczne / Emotional

Wielu ludzi nosić dodatkowy ciężar, jako mechanizmu obronnego; sposób na zachowanie innych ludzi na dystans, lub zachować się przed postrzegane jako atrakcyjne seksualnie. Jeśli ta warstwa "ochronna" zostaje zabrana zbyt szybko, może to prowadzić do wzrostu niepokoju i polegania na innych niezdrowych sposobów radzenia sobie.

Inni ludzie stają się tak uzależnieni od udanego odchudzania, że ​​stają się one anoreksję lub bulimię.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Śledzić z bliska utraty wagi. Jeśli zaczyna przekraczać 3 kg. Tydzień, dostosowanie diety wykonywania rutynowych lub spowolnienie tempa utraty, lub zwrócić się o poradę do lekarza. Szybka utrata masy ciała może być objawem poważnych chorób.

Mayo Clinic zaleca ludzie utraty wagi szybko - szczególnie tych poddawanych bypass żołądka lub lap-band operacji - znajdź grupę wsparcia, aby pomóc im radzić sobie emocjonalne problemy, które mogą otaczają szybką utratą masy ciała.

Stosując nawilżające, pobytu na słońcu i upewniając się, masz wystarczająco dużo zdrowego tłuszczu w diecie może przejść długą drogę w kierunku utrzymania skóra elastyczna, nawet w okresach długotrwałej utraty wagi.