adcov.com

Powikłania Portal Nadciśnienie wodobrzusze Pediatric

Powikłania Portal Nadciśnienie wodobrzusze Pediatric


Portal Nadciśnienie (PHT) jest skarga często w obu pacjentów pediatrycznych i dorosłych, którzy cierpią z powodu różnych przewlekłych chorób wątroby. Wątroba jest organem brzucha wydzielająca żółci do trawienia i filtruje również krew z żołądka i jelit, przełamując go w substancje wygodniejszych do pozostałej części organizmu. Kiedy wątroba staje się w trudnej sytuacji i marskością (blizny) ciśnienie krwi w żyły wrotnej nienormalnie wzrasta. Wodobrzusze, zaburzenia wymiana płynu zawierającego białko, glukozę i elektrolity w jamie otrzewnowej (jamie brzusznej), jest jednym z kilku powikłań choroby wątroby i PHT.

Objawy i powikłania nadciśnienia wrotnego

Na własną rękę, PHT nie występują objawy. Na ogół, nie jest do wystąpienia powikłania że diagnoza zostanie potwierdzona. Czasami rutynowa endoskopia ujawni żylaków przełyku. Żylaki występują, gdy istnieje przeszkoda i wzrasta ciśnienie w żyle wrotnej, powodując nowe żyły zwane zabezpieczenia się pojawiać. Te zabezpieczenia są zwykle większe, wypukłe żyły i mogą pęknąć i krwotok, czasem śmiertelnie. PHT jest diagnozowana po pacjent narzeka pełności i dyskomfortu w jamie brzusznej lub duszność, zwykle z powodu wodobrzusza. Innym powikłaniem PHT nazywa encefalopatia wątrobowa. Kiedy wątroba jest chory, nie filtrowania krwi optymalnie. Toksyny, które są zazwyczaj usuwane z krwiobiegu pobytu w obiegu lub przekierowane, omijając wątrobę całkowicie nowy system zabezpieczenia żył, dopóki nie dotrą do mózgu. Powoduje to zmiany zachowania, senność lub splątanie

Diagnoza

Powyższe powikłania pracować zdiagnozować PHT. Ponadto, lekarze mogą korzystać z badań USG Dopplera lub przepływu tomografia komputerowa (CT), aby obserwować przepływ krwi przez system portalu. Narzędzie jest inny angiogram wtryskiwanie barwnika do układu krążenia, a następnie obserwację trasy barwnika X-ray.

Zabiegi

Jedna linia leczenia jest obniżenie ciśnienia krwi poprzez spowolnienie akcji serca z lekami beta-blokerów, takich jak nadolol. Innym rozwiązaniem jest dla chirurga, aby utworzyć nowe połączenie lub przetoki między portalu układu żylnego i żyły głównej. Vena cava jest żyła, który przenosi krew z dolnych i nerek do serca. To przekierowanie obniża ciśnienie i zmniejsza nadciśnienie wrotne. Jeśli PHT spowodował krwawienie z żylaków przełyku, potem drugi zabieg chirurgiczny, endoskopii, jest wykonywana. Podczas endoskopii żylaków po podwiązaniu (związane są wyłączone z gumki), aby zatrzymać krwawienie i kurczy żyły. Kolejne procedury ligacji są potrzebne jak śledzić, obserwować i dodać kolejne zespoły, jeśli to konieczne, zwykle jeden lub dwa razy w następstwie wstępnego postępowania awaryjnego.

Wodobrzusze: Objawy i powikłania

Kiedy niektóre systemy korpus są nieskuteczne, płyn może wyciekać z wątroby, jelita, układ limfatyczny lub otaczających naczyniach krwionośnych w jamie otrzewnej. Choroba wątroby jest najczęstszą przyczyną wodobrzusza, ale może również wystąpić w przypadku nerek (niewydolność nerek), zastoinową niewydolność serca, zapalenie trzustki, chłoniaka lub nawet tuberculosis. Objawy obejmują pełny lub nawet wzdęty brzuch, zmniejszenie apetytu, czasem duszność. Wielkie ilości płynów powoduje brzuch stać się napięta, a czasami znika morskiej lub zostaje wypchnięty i czasami kostek nabrzmiałe płynem dodatkową (obrzęk).

Powikłania wodobrzusza jest ryzyko spontaniczne bakteryjne zapalenie otrzewnej (SBP), która jest ciężka infekcja płynu puchlinowego. Traktuje się schematu leczenia antybiotykami. SBP jest leczone, jeśli to może być śmiertelna

Diagnoza

Wodobrzusze jest trudna do zdiagnozowania, chyba że występuje co najmniej litr płynu, zgromadzone już w jamie brzusznej. Lekarz może dotknąć brzucha pacjenta, aby sprawdzić, otępienia, który wskazuje płynu. Kolejny test nazywa się "fala płynu." Ciśnienie jest stosowane na linii środkowej brzucha poprzez pacjent lub asystent umieścić rękę mocno i pionowo wzdłuż strefy morskiej. Następnie lekarz umieszcza swoje dłonie na obu stronach brzucha i zawory po prawej stronie. Fala płynu jest wyczuwalne na przeciwległej stronie, jeśli jest obecny płyn puchlinowy.

Zabiegi

W zależności od nasilenia wodobrzuszu stan wątroby i nerek oraz innych objawów; zalecanego leczenia jest połączenie leżenia, ograniczenie ilości spożywanych płynów i ograniczenia sodu. Niekiedy nazywany techniką paracentezą używany. Paracenteza jest odprowadzanie płynu puchlinowego przez igłę do nakłuwania. Dreny płynu przez rury i są zbierane i badane w laboratorium w celu określenia zarówno przyczynę wodobrzusze i czy zakażenie wystąpiło.