adcov.com

Powikłania operacji biodra

Operacja biodra, jak każdy inny zabieg chirurgiczny, niesie pewne ryzyko i komplikacje. Chociaż szanse tych powikłań występujących jest mały, ale zdarzają się, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku lub osób w złym stanie zdrowia.

Zakażenie

Zakażenie jest częstym powikłaniem po wielu rodzajów operacji, w tym operacji biodra. Nacięcie chirurgiczne wykonane w celu odsłonięcia stawu biodrowego podczas zabiegu może się zarazić i wymagają dodatkowego leczenia interwencji antybiotykami i / lub oczyszczenia rany i / lub opróżniania.

Dla Healing

Części stawu biodrowego, które są eksploatowane w trakcie operacji może czasami nie prawidłowo leczyć w tygodniach i miesiącach po zabiegu i wymagają dodatkowego leczenia jako kontynuacja zabiegu i / lub specjalistycznej rehabilitacji.

Nadmierna utrata krwi

Utrata krwi jest normalną częścią większości zabiegów chirurgicznych, a większość typów operacji biodra spowodować umiarkowanych ilości utraty krwi. Jednak nadmierna utrata krwi może rozwijać się w zależności od pacjenta, zdrowia, stopnia lub stopnia uszkodzenia stawu biodrowego i techniki operacyjnej.

Zakrzepów

Skrzepy krwi mogą rozwijać biodrowego podczas zabiegu ze względu na fakt, że przepływ krwi w nodze jest często obsługiwany lub odcina poważnie ograniczony bandażowania podczas zabiegu, aby zapobiec nadmiernej utracie krwi. To może spowodować gromadzenie się krwi do koagulacji i opracowanie skrzepów, które mogą przemieszczać się do innych części ciała.

Nierówność Długość nóg

Długość nóg nierówność jest powikłaniem, które często wynika z całkowitej operacji wymiany stawu biodrowego, przy czym staw biodrowy jest zrekonstruowany przy użyciu sztucznych części implantu. W wielu przypadkach te materiały implantów wymaga umieszczania w taki sposób, że dają w wyniku różnicy długości nogi.