adcov.com

Powikłania łożysko przodujące

Łożysko przodujące to stan, w którym ciąża nisko położone łożysko pokrywa lub dotyka szyjki macicy. Od łożysko dostarcza dziecku pokarmu z krwi i to jest ważne, aby organ przetrwanie. Łożysko przodujące jest poważnym schorzeniem, które jest bardzo niebezpieczne dla matki, jak również. Istnieje wiele powikłań, które mogą wyniknąć z nisko łożysko, a każda kobieta w ciąży powinna je zrozumieć.

Rodzaje

Istnieją dwa rodzaje łożysko przodujące - marginalne i kompletne. Marginalne odmiana ma łożysko tuż obok, ale nie obejmuje, szyjki macicy. Pełna, z drugiej strony, obejmuje całą szyjkę. Oba są niebezpieczne, i oba mogą prowadzić do trzech głównych powikłań: ciężkiego krwawienia, łożysko przyrośnięte lub nawet przedwczesny poród. Ponieważ istnieje tak wiele naczyń krwionośnych w łożysku, tracą wiele krwi szybko. Jeśli szyjka macicy rozszerza, to może pęknąć przez łożysko, a matka może potrzebować transfuzji krwi lub może umrzeć. Często przedwczesny poród jest konieczne, jeśli lekarze nie mogą już kontrolować rozwarcie szyjki macicy lub krwawienie, a muszą dostarczyć dziecku poprzez cesarskim, nie ważne jak wcześnie jest. Łożyska przyrośniętego inna komplikacja, co dzieje się z 1 na 10 łożysko przodujące niemowląt według BabyCenter.com. To jest, gdy łożysko osadza się zbyt daleko do ściany macicy i nie może uwolnić się po urodzeniu. Często jedynym rozwiązaniem jest usunięcie macicy, aby zatrzymać krwawienie.

Rama czasowa

Ultradźwięki wskazujące na nisko położone łożysko podczas drugiego trymestru nie są zbyt sprawie. W rzeczywistości, tylko około 10 procent matek jeszcze łożysko przodujące, gdy przychodzi czas, aby dostarczyć swoje dzieci, zgodnie z BabyCenter.com. Gdy macica rozszerza, to w sposób naturalny "porusza" łożysko wyżej i wyżej. To nie jest aż USG katamnestycznych w trzecim trymestrze ciąży, że lekarze zaczynają martwić się o łożysko przodujące.

Środki ostrożności

Kiedy zdiagnozowano łożysko przodujące, należy przerwać współżycie, a lekarz nie będzie już przeprowadzać egzaminy pochwy. Regularne ultradźwięki ostrzegać lekarzy do każdego wewnętrznego krwawienia i należy zachować ścisłą oglądać się na krwawienie z pochwy. Ponadto, nie mogą być wprowadzane na leżenie w łóżku i ćwiczeń i wytężonej działalności są zabronione.

Expert Insight

Nadmierne krwawienie po cesarskiego cięcia jest jednym z głównych problemów z pacjentami łożysko przodujące. Zazwyczaj po C-sekcji, matka będzie podawać Pitocin do zaciągania macicy. Skurcze te są zaprojektowane, aby pomóc zatrzymać krwawienie, zwłaszcza na widok których łożysko przywiązuje do macicy. Czasami krwawienie nie ustępuje na jakiś czas, a jest to niezbędne dla kobiety mieć transfuzję krwi.

Czynniki ryzyka

Kobiety z poprzedniej operacji macicy, takie jak C-sekcji lub usuwania mięśniaków macicy są bardziej narażone na przodujące łożysko. Ponadto, kobiety niosące wielokrotności, którzy palą lub mają ponad 35 lat są narażone w większym stopniu, w zależności MayoClinic.com.