adcov.com

Powięzi podeszwy Opcje chirurgiczny

Powięzi podeszwy Opcje chirurgiczny


Rozlane zapalenie powięzi podeszwy jest bolesne zapalenie pasma tkanki, która rozciąga się od pięty do palców w dolnej części stopy. Może to wynikać z uszkodzenia ciała lub powtarzających się urazów, które powoduje jej oderwać pobliżu pięty. Leczenie zachowawcze, takie jak wisienka obszar, ćwiczenia rozciągające, nocne szyn, leki przeciwzapalne i ortezy zwykle zapewniają pewną ulgę w bólu, ale w niektórych przypadkach może być konieczna operacja.

Techniki chirurgiczne

W większości przypadków operacja może być wykonane endoskopowo w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym lub łagodnej sedacji.

Endoskopowa Objaw Fasciotomy

Małe nacięcia są wykonane na boku pięty, aby umożliwić dotarcie do instrumentów rozcięgna podeszwowego. Chirurg może wyciąć powięź lub usunięcia tkanki zapalnej. Procedura ta będzie złagodzić ból.

Otwarte Heel Spur Fasciotomy Chirurgia

Celem tej operacji jest usunięcie swoje ostrogi kości i naprawy rozcięgna podeszwowego. Tkanka jest oddzielona od pięty i nadmiar wapnia (ostroga kości) jest odcięte od obszaru.

Neuroliza

Ta procedura gdzie otoczka nerwu cięcia i blizny usuwa się w celu zmniejszenia bólu i ciśnienia.

Opieka pooperacyjna

Odzyskiwanie z chirurgii endoskopowej jeden do dwóch miesięcy. Chirurg może użyć zdejmowaną obsadę lub but pooperacyjny, aby utrzymać stopy nieruchomo. Kule mogą być także stosowane, aby pomóc ominąć. Dalsze działania zaleca się fizykoterapii w niektórych przypadkach pomóc w procesie leczenia.

Wskaźnik sukcesu Chirurgii

Według American Academy of Family Physicians ogólny wskaźnik sukcesu podeszwowego chirurgii fasciotomy jest między 70 a 90 procent. Dotyczy to zarówno endoskopową i otwartą piętą czołowe fasciotomy dla wszystkich pacjentów z powięzi podeszwy.

Zagrożenia

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego istnieje ryzyko, takie jak te związane ze znieczuleniem. Spłaszczenie łuku może wystąpić z endoskopowym podeszwowego fasciotomy. Ponadto powikłania pęknięcia powięzi podeszwy mogą wystąpić endoskopowych oraz pięta czołowym fasciotomy otwartej.