adcov.com

Powięzi podeszwy i ból kostki

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy i ból kostki są urazy, które mogą być bardzo bolesne. Oba są spowodowane przez wiele czynników, takich jak zmęczenie mięśni, zaburzenia równowagi strukturalnej i stóp noszenie niewłaściwego obuwia.

Powięzi podeszwy

Według Mayo Foundation Medical Edukacji i Badań Naukowych, podeszwowe zapalenie powięzi jest częstą przyczyną bólu pięty, które polega ból i zapalenie powięzi podeszwy. Objaw powięzi jest pasmo tkanki, która łączy kości pięty na palce.

Ból stawu skokowego

Ból kostki jest zazwyczaj z zwichnięcie, czyli uszkodzenie więzadeł kostki. Urazy mogą powodować wiązadła kostki oderwać w wyniku nagłego stresu lub rozciągania.

Leczenie

Konserwatywne leczenie zapalenia powięzi podeszwy i ból kostki to odpoczynek i podnoszące na tym terenie, aby zmniejszyć ból. Stosując lód i powstrzymanie się od aktywności fizycznej są również skuteczne w zapobieganiu więcej stresu do powięzi podeszwy i kostki. Innym rodzajem leczenia jest pasek lub taśma do stóp, aby pomóc szybciej wyleczyć uraz.

Obuwie

Noszenie niewłaściwych lub źle dopasowane buty mogą spowodować cierpią zarówno ból kostki i zapalenie powięzi podeszwy. Wymień buty, które są stare i zużyte, ponieważ nie jest już wsparcie i amortyzację z działalności o dużym znaczeniu, jak działa. Nadmierne obciążenie na stopy i kostki może prowadzić zarówno do urazów.

Ostrzeżenie

Jeśli objawy nie reagują na leczenie konserwatywne, natychmiast skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć pogorszenia szkody.