adcov.com

Powiązania między Parkinsona i choroba zwyrodnieniowa stawów

Powiązania między Parkinsona i choroba zwyrodnieniowa stawów


Choroba Parkinsona jest chorobą zwyrodnieniową układu nerwowego, przez które utrata dopaminy w mózgu może powodować drżenie, sztywność ciała, spowolnienie ruchowe i zaburzenia równowagi. Choroba zwyrodnieniowa stawów, powszechnie znany w kości i stawów, powoduje załamanie w chrząstce. Obie choroby są samoistne i może spowodować wspólny zakres ograniczeń ruchu i utraty umiejętności komunikacyjnych. Pacjenci z chorobą Parkinsona mogą objawiać się objawów zapalenia kości i stawów, przed zakończeniem rozpoznanie ujawnia zaburzenia neurodegeneracyjne.

Ból stawów

Pacjentów z chorobą Parkinsona często cierpią z powodu epizodów bólu mięśniowo-szkieletowe w nogach, dolnej części pleców, ramion i szyi. Nie zawsze jest to związek między bólem stawów i umiejętności silnik komplikacji, więc czynniki pozostające poza chorobą sam może przyczynić się do bolesnych doznań. Niektóre działania cielesne wspólne pacjentów z chorobą Parkinsona, takie jak pochylona postawa lub nieregularnego chodu, może przyczynić się do zapalenia stawów warunkach.

Zakres ruchu

Badanie opublikowane w Journal of American Physical Therapy Association stwierdził, że u pacjentów z wcześnie do połowy poziomu choroby Parkinsona zmalała zakresu ruchu kręgosłupa podczas skręcania, zginania i osiągnięcia z pnia. Pacjentów choroba zwyrodnieniowa stawów często cierpią z powodu ograniczonego zakresu ruchu z powodu choroby zwyrodnieniowej biodra i kręgosłupa. Te zaburzenia ruchu mogą być wtórnym objawem choroby Parkinsona.

Drżenie

Drżenie występuje u pacjentów z chorobą Parkinsona często dzieje się w dłoni lub palców jak drżenia spoczynkowego. Pacjentów choroba zwyrodnieniowa stawów mają ograniczenia ruchu w częściach ciała, w tym rąk, które mogą spowodować lekkie drżenie podczas ruchu. Diagnoza choroby Parkinsona nie opiera się na obecności drżenia sam.

Leki

Tam nie ma leku na chorobę Parkinsona, lecz leki mogą przyczynić się do przywrócenia poziomów dopaminy w mózgu i ograniczyć postęp choroby. Lewodopę lek jest substancją, która zmienia się dopaminy w ciele. Efekt uboczny lewodopy jest dyskineza lub spastyczne, mimowolne ruchy. W czasie dyskineza może mieć wpływ na płynność ruchu stawów i przynieść na objawy choroby zwyrodnieniowej stawów. Obaj pacjenci Parkinsona i choroba zwyrodnieniowa stawów użyciu ponad recepty leki, takie jak acetaminofen i niesteroidowe leki przeciwzapalne, aby leczyć ból.

Ćwiczenie

Chociaż może to być trudne, aby myśleć o ćwiczeniu, gdy przeżywa ból stawów, pacjenci, którzy biorą udział w regularnych ćwiczeń może zmniejszyć objawy choroby, podczas wspólnych wzmacniając inne części ciała, takich jak serce, ścięgien i mózgu. Według badań przeprowadzonych przez Fundacji choroby Parkinsona, ruch może wpływać na rozwój objawów choroby Parkinsona i wtórnych, takich jak bóle stawów.