adcov.com

Postępowanie dietetyczne w dnie moczanowej

Dna moczanowa jest formą zapalenia stawów ból, który zazwyczaj wpływa na palce i stopy. Stan występuje, gdy kwas moczowy gromadzi się i tworzy kryształy. Dieta odgrywa ważną rolę w tworzenie się kwasu moczowego w surowicy i może być ważną częścią leczenia. Masy ciała i unikanie niektórych pokarmów, które są bogate w puryny jest najlepsza metoda na łagodzenie bólu i zapobiegania ataku dny moczanowej.

Unikaj pokarmów bogatych purynowych

Twoja dieta w dnie moczanowej należy unikać pokarmów, które są bogate w puryny. Unikać podroby i zwierzyny łownej, ponieważ są one najwyższe w puryny. Ograniczanie ilości produktów, które zawierają duże ilości puryny może pomóc utrzymać poziom kwasu moczowego na tyle niska, aby uniknąć tworzenia się kryształów.

Diety o wysokiej zawartości białka są także zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy. Przeciętny człowiek potrzebuje między 48 i 63g białka na dobę i średnio potrzebuje między 37 a 50 g każdego dnia kobieta.

Diety, które są bogate w rafinowane węglowodany, takie jak białe pieczywo i cukry, może również zwiększyć poziom kwasu moczowego.

Alkohol

Alkoholu zwiększa również poziom kwasu moczowego w krwi przez hamowanie kwotę, która jest wydalana z organizmu. Piwo zawiera puryny, które zwiększają ilość wytwarzanego kwasu moczowego w organizmie.

Węglowodanów złożonych

Otyłość jest czynnikiem przyczyniającym się do ataków dny moczanowej. Zawierają złożone węglowodany w diecie, aby pomóc kontrolować wagę. Węglowodany złożone są w owocach i warzywach, a także w postaci całych ziaren. Program odchudzania, który obejmuje tych produktów pozwoli Ci poczuć pełny i zadowolony między posiłkami i pomóc utrata masy ciała.
Węglowodany stanowią czterdzieści procent naszych codziennych kalorii, ale zawsze należy wybrać dobre źródło tego istotnego składnika odżywczego. Żywność wykonane z rafinowanych węglowodanów, takich jak białe pieczywo nie zawierają tak dużo pożywienia jak produkty pełnoziarniste.

Zrównoważony Posiłki

Wybierz zrównoważone podejście do diety, który zawiera chude źródła białka i węglowodanów złożonych. Upewnij się, że to zdrowe tłuszcze w diecie, takich jak olej rzepakowy i oliwa z oliwek. Dokonywanie zdrowych wyborów w diecie może zapobiec następnym ataku dny moczanowej.