adcov.com

Postawa Ćwiczenia przy biurku

Ponieważ wielu ludzi spędza godziny na dobę siedzi za biurkiem, to bardzo łatwo dostać się do nawyku, nie zwracając uwagi na swoją postawę. Jest to niebezpieczne, ponieważ może to spowodować uszkodzenie mięśni w plecach, jak i kręgosłup. Chociaż są krzesła, które są ergonomicznie zaprojektowane, aby pomóc promować dobrą postawę, nie każdy ma jeden z tych krzeseł. Niektóre ćwiczenia mogą być wykonywane przy biurku, aby promować dobre postawy.

Górnej części ciała

Weź swój palec i umieścić go na swojej brodzie. Powoli nacisnąć palcem na brodzie, aż podbródek porusza się do wewnątrz, w kierunku klatki piersiowej. Chodzi o to, aby pomóc mają bardziej prostą postawę w okolicy klatki piersiowej, a także szyi i pomóc uniknąć załamanie ramiona. Jak poruszać się po brodzie w stronę klatki piersiowej, poczujesz napięcie w klatce piersiowej, a także szyi. Trzymaj odcinek kiedy broda jest o tej samej linii pionowej, jak ramiona. Trzymaj podbródek w tej pozycji przez około 20 sekund. Powtórz to ćwiczenie 3 do 4 razy dziennie.

Przesuwając kręgosłupa w różnych kierunkach przez cały dzień, jesteś w stanie stymulować aktywność mięśni i złagodzić stres w plecy. Można również zwiększyć przepływ krwi do dysków w kręgi. Usiądź prosto na brzegu krzesła ze stopami płasko na podłodze. Jeśli twoje stopy nie mogą dotrzeć do podłogi, za pomocą małego stołka lub pole. Połóż ręce za głowę i wdychać. Podczas wydechu, powoli przenieść swoje ciało w dół i na prawo. Wdech i podnieść się z powrotem w górę, podczas pobytu na prawej stronie. Po ponownym wdychać, przenieść swoje ciało z powrotem do centrum. Powtórz tę czynność na lewej stronie. Czy to około 4 do 5 razy dziennie z każdej strony.

Dolnej części ciała

Ćwiczenie to można wykonać również siedząc na krawędzi krzesła, z wyprostowanym kręgosłupem i stopami płasko na podłodze. Połóż ręce na poręczach fotela. Zegnij prawe kolano i unieś prawą nogę. Będziesz prawdopodobnie odczuwać lekkie pieczenie w jamie brzusznej, a także napięcie w nogach. Następnie podnieś lewą nogę w ten sam sposób. Przełączyć się z jednej nogi na następny, nie pozwalając, aby stopy dotykały podłogi. Czy to około 10 razy.

Ponownie, na brzegu krzesła, połóż prawą dłoń na prawym kolanie. Podnieść ramię tak, że naciska na dłoni. Wdech i wstrzymać oddech przez 5 do 10 sekund. Wydech, a następnie przejście do drugiej nogi, umieszczając lewą dłoń na lewej nodze. Powtórz to pięć razy.