adcov.com

Porażeniem mózgowym Korzyści z Rolfing

Porażenie mózgowe - spowodowane uszkodzeniem mózgu w pierwszych dwóch latach życia - prowadzi do utraty kontroli silnika. To powoduje skurcze i ruchy mimowolne. Rolfing jest techniką nadwozia, które koncentruje się na tkankę łączną, która obsługuje narządów, nerwów, tkanek i kości. Badania wskazują, może to być pomocne dla niektórych osób dotkniętych tą chorobą, ale nie wszystkie.

Badania

Jedno z badań, opublikowane w 1981 tomu Medycyny i Rozwojowego Child Neurology, badali efekty Rolfing na 10 pacjentów z porażeniem mózgowym, których stan wahały się od łagodnego do ciężkiego.

Prędkość chodzenia

Prędkość chodu - lub chodzenia prędkość - poprawiła się w tych, z łagodnym do umiarkowanego porażenie mózgowe. Badanie stwierdza jedynie łagodne lepszy dla umiarkowanej grupy.

Kadencja i długość kroku

Osoby z łagodnym porażeniem mózgowym poprawiły swoją kadencję - kroków na minutę - i długości kroku. Żadna inna grupa zgłaszane poprawę w tej dziedzinie.

Siła mięśni

Rolfing® nie wydaje się, aby zwiększyć siłę mięśni w każdym z tych pacjentów.

Wnioski

Badania wykazały, Rolfing może zapewnić pewne korzyści dla osób z łagodnym porażeniem mózgowym, ale nie wiele dla ludzi z umiarkowanym do ciężkich przypadkach. Zauważa, że ​​pacjentów z ciężką nie poprawi się w każdym obszarze badania próbuje zmierzyć.