adcov.com

Porażenie mózgowe i długość życia

Co Geri Jewell, Chris Fonseca i Josh Niebieski mają wspólnego? Poza tym, że słynne komików, którzy pojawiły się w serialach, na nocnym TV, oraz w salach koncertowych, wszystkie były urodził się z porażeniem mózgowym, lub CP. CP jest nieuleczalny stan dotyka dwóch w każde 1000 dzieci urodzonych każdego roku w Stanach Zjednoczonych. Objawy z porażeniem mózgowym są liczne i zróżnicowane, jak są przyczyny i czynniki ryzyka - co czyni kwestię długości życia trudną do określenia.

Objawy

Objawy z porażeniem mózgowym są zróżnicowane i wahają się od łagodnego do ciężkiego. Osoby z porażeniem mózgowym mogą mieć trudności z cienkiej i dużej koordynacji mięśniowej, mają sztywny i twardy i dyskietki lub słabe mięśnie, drżenie, szarpnięcie mimowolnie, lub chodzić niezgrabnie. Twarz może mieć również wpływ, zwłaszcza jamy ustnej i gardła, czasami co trudne do przełknięcia, mówić lub kontrolować ślinę. Czasami mięśniu zamówień kończyn tak mocno, że powoduje ramię lub nogę do zwijania w sobie, ograniczające mobilność. Te naruszenia na mobilności i funkcji fizjologicznych może mieć negatywny wpływ na długość życia.

Przyczyny

Nie ma jednej przyczyny porażeniem mózgowym. Czasem jest to spowodowane przez choroby umów matki w czasie ciąży, innym razem jest z powodu choroby lub warunków specyficznych dla dziecka. Ospa wietrzna, różyczka, wirus cytomegalii i kiła wszystkie obrażenia mogą powodować dla nienarodzonego dziecka rozwijającego się mózgu. Toksoplazmoza, pasożyt w brudzie i kuwety zainfekowanych kotów, może uszkodzić płód. Choroby, które mogą prowadzić do porażenia mózgowego po urodzeniu są wirusowe zapalenie opon mózgowych, ciężka żółtaczka i wirusowe zapalenie mózgu. Wrodzone wady mózgu lub krążeniowe mogą również prowadzić do porażenia mózgowego, a także brak tlenu w czasie porodu.

Czynniki ryzyka

Oprócz ekspozycji na choroby i urazu mózgu, dzieci przeżywają następujące są na większe ryzyko porażenia mózgowego: jest wielu urodzenia dziecka, o niskiej masy urodzeniowej (5,5 kg lub mniej), rodzi się przedwcześnie (37 tygodni lub mniej ), narodziny zamka (stopy-pierwszy zamiast głową naprzód w czasie pracy), lub narażenia na metale ciężkie i inne toksyny w życiu płodowym.

Długość życia

Oczekiwana długość życia dla osób z porażeniem mózgowym jest różnorodne i trudne do określenia. To zależy od wielu czynników, w tym następujące:

- Nasilenie objawów CP
Poważniejsze objawy mózgowe porażenie się, niższy długość życia, zwłaszcza, jeśli osoba mieszka z CP ma duże trudności w połykaniu lub oddychaniu. Farmakoterapia, rehabilitacja i chirurgia może pomóc w łagodzeniu niektórych cięższych objawów CP, co zwiększa długość życia.

- Zakres, w jakim CP Limity Mobilność
Lepsza osoba z CP jest w stanie chodzić, już długość życia. Z tego powodu, fizykoterapia, a nawet operacja służy do utrzymania żyję z CP tak mobilny, jak to możliwe. Chirurgii i rehabilitacji, aby zmienić kształt kości, mięśni i tkanki łącznej, aby umożliwić korzystanie z szelki, kulach i spacerowiczów, a także terapii fizycznych, takich jak pływanie, są zaprojektowane, aby zachęcić jak najwięcej ruchu, jak to możliwe w pozycji pionowej. Jeśli osoba z porażeniem mózgowym jest przykuty do wózka inwalidzkiego, leczenie zaprojektowany, aby zmniejszyć lub wyeliminować ból, zmniejszyć sztywność mięśni, lub zachować prosty kręgosłup może również pomóc w wydłużaniu życia.

- Warunki, w połączeniu z CP
Porażeniem mózgowym często towarzyszą inne powikłania, które mogą zmniejszyć żywotność. Pewne warunki, takie jak upośledzenie umysłowe, nosić krótsze stopy długości życia same w sobie, a w połączeniu z mózgowym porażeniem dziecięcym, może być wyzwaniem do dłuższego życia.

Choć osoby z ciężkimi objawami, zmniejszona ruchliwość lub wiele warunków może osiągnąć tylko 30 lat, osoby z łagodną, ​​umiarkowaną lub agresywnie leczonych objawów może dożyć wieku porównywalnym z populacji ogólnej, od 60 do 80 lat.

Zachęcaj, Wsparcie i rzecznik!

Jeśli masz dziecko z porażeniem mózgowym, wiesz dzień z dnia na wyzwania warunek ten nakłada. Mimo że CP jest nieuleczalna, nie wiele możliwości do tworzenia życia dziecka produktywne, pozytywny i szczęśliwy doświadczenie. Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby przedłużyć życie twojego dziecka jest zachęcenie jego niezależność i oklaskiwać każde osiągnięcie, nie ważne jak małe. Bądź niezachwiany adwokat z profesjonalistów medycznych i edukacyjnych, i zachęcać dziecko do wyznaczonych celów i cieszyć się życiem, aby wszystko, od jego umiejętności. Utrzymanie dziecka tak aktywne jak to możliwe - zarówno psychicznie, jak i fizycznie - od najmłodszych lat jest kluczem do dłuższego, pełniejszego życia.