adcov.com

Porażenia prądem elektrycznym na zapalenie stawów

Porażenia prądem elektrycznym na zapalenie stawów


Określenie stawów może odnosić się do reumatoidalnego zapalenia stawów lub zapaleniem kości i stawów. W reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS), układ odpornościowy atakuje tkanki w stawach jak obcych lub inwazyjne. To może mieć wpływ na każdą spoinę. Choroba zwyrodnieniowa stawów występuje z pogorszeniem stawów nośnych, albo z wiekiem, takich jak stres fizyczny lub atletyce ekstremalnych nadwagi. Objawy obu rodzajów artretyzmu są ból, stan zapalny, obrzęk i ograniczony ruch. Lekarze używają wielu metod leczenia obu rodzajów zapalenia stawów, w tym prądu.

Medyczne Leczenie RZS

Lekarze i weterynarze traktują oba rodzaje zapalenia stawów, w celu złagodzenia objawów, poprawy mobilności i interweniować w proces chorobowy. Leczenie obejmuje: fizyczny / terapii zajęciowej; ciepła; niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAID, takie jak ibuprofen); Niesteroidowe leki przeciwzapalne, zarówno wtryskuje się do złącza i podawano doustnie; inne leki przeciwbólowe; modyfikujące chorobę leki przeciwreumatyczne (DMARDs) RA tylko (są to leki, które wykazały korzyści w hamowaniu procesu autoimmunologicznego RA); ultradźwiękowe fale uderzeniowe; i terapia bioelektrycznej.

Energii elektrycznej, ale nie Electric Shock

Kontrolowanych ilości prądu elektrycznego może złagodzić objawy w leczeniu zapalenia stawów. Termin "porażenia prądem" przywołuje obrazy z ekspozycji na silny prąd, jak można czuć, gdy dotyka żywego podłączony do prądu drutu domowych. Nikt nie używa porażenia prądem tego rodzaju w leczeniu zapalenia stawów.

Trans-elektryczna stymulacja nerwów

Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (TENS) wykorzystuje prąd elektryczny do blokowania odczucia bólu od dotkniętych stawów do mózgu. Proces ma niewiele skutków ubocznych lub dyskomfort pacjentów i zapewnia ulgę w bólu. Według przeglądu piśmiennictwa medycznego opublikowanego w British Journal of Nursing Wspólnoty w 2007 r TENS korzyści niektórym pacjentom i nie zaszkodzi, ale nie może oferować przewagę kosztową nad leczeniem konwencjonalnym.

Elektryczna Stymulacja nerwowo-mięśniowej

Elektryczna stymulacja nerwowo-mięśniowa (NMES) wykorzystuje prąd elektryczny do stymulowania aktywności mięśni w stawu. Zapalenie stawów często ogranicza ruch, stawiając mięśnie zagrożonych zanikiem. NMES powoduje, że mięśnie do umowy bez podkreślając bolesny staw.

Badania opublikowane w Journal of Rheumatology w 2003 roku okazało się, że u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych może zwiększyć siłę swoich mięśni nóg z NMES. U osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, NMES zwiększenie beztłuszczowej masy mięśniowej, siły mięśni i sprawności fizycznej, wynika z danych opublikowanych w Physical Therapy w sierpniu 2007 roku.

Bezpieczeństwo i działania niepożądane

W obu TENS i NEMS, służby zdrowia miejscach małych klocków na skórze. Klocki mają przewody łączące je do komputera kontrolowanie siły prądu elektrycznego. Pacjenci czują łagodny, mrowienie pod poduszki. Niewiele osób doświadcza skutków ubocznych, ale niektóre mogą wystąpić podrażnienia skóry lub zaczerwienienie w miejscu poduszki.