adcov.com

Porady Poszanowania Energii dla tropików

Porady Poszanowania Energii dla tropików


Tropiki obszarem, w pobliżu równika, w tym dużej części Afryki, Ameryki Środkowej i Południowej, a także południowo-wschodniej Azji i północnej Oceanii. Tropikalny klimat charakteryzuje się gorącymi i stałej temperaturze. Energii konserwatywni mieszkańcy często wykorzystują energię słoneczną do podgrzewania wody, budowę energooszczędnych domów i zachować obszar zielony cieniowania wokół domu, jak kilka porad oszczędzania energii dla życia w tropikach.

Używać energii słonecznej do podgrzewania wody

Zbiorniki i kolektory słoneczne są składnikami systemów słonecznych podgrzewania wody. Słoneczne zbiorniki są podłączone do i z panelu kolektora przez rury. W zbiorniku, gęstsze zimna woda pozostaje na dnie, gdy mniej gęsta gorąca woda, która pochodzi z panelu kolektora pozostaje na szczycie. Panel kolektora są proste rury z wyższą absorpcję ciepła słonecznego, gdzie krąży woda. Jest nawet możliwe, aby panel słoneczny korzystania z recyklingu plastikowych butelek, mówi brazylijski twórca Jose Alano w artykule opublikowanym przez The stronie Ekologów.

Zbuduj dom pasywny Solar Projektowania

Dom posiada pasywny projekt solarny, kiedy jego okna, ściany i podłogi są zaprojektowane do gromadzenia i dystrybucji energii słonecznej i ciepło podczas chłodniejszych okresach i nocnych, a do rozproszenia go w upalne dni. Nazywana jest "pasywny", ponieważ nie używa urządzeń mechanicznych i elektrycznych, takich jak wentylatory lub kontroli elektrycznych, aby przenieść ciepło w domu, donosi amerykański Departament Energii. Elementy konstrukcji pasywnej energii słonecznej to duże okna, zewnętrzne daszków, typu listwa rolety i biały lub jasny dekoracji wnętrz.

Zastanów Krajobrazowy cieniowanie

W ciepłych i słonecznych klimatach, sadzenie drzew i krzewów wokół domu może zmniejszyć wykorzystanie wentylatorów i systemów klimatyzacji, oszczędzając w ten sposób energię. Mając drzew wokół domu może obniżyć temperatury powietrza otaczającego 9 stopni w skali Fahrenheita. Działa również jako osłona, zapobiegając ciepło wytwarzane z chodnika i drogi z dotarciem do domu. Rośliny uwolnienia pary wodnej w procesie zwanym ewapotranspiracji, które również pomagają w utrzymaniu niskich temperaturach.