adcov.com

Porady na temat Pobyt Sober

Osoby wychodzące z alkoholu i narkomanii żyć w realnym świecie. Ta część procesu odzyskiwania wyzwania trzeźwości, bo ludzie muszą zmierzyć się niektóre z tych samych pokus, które prowadzą je w dół ścieżkę uzależnienia w pierwszej kolejności. Aby nie spaść z powrotem na złe nawyki i żyć programy odbudowy życia bez uzależnień, narkotyków i alkoholu zapewnić różne porady na temat pobytu trzeźwy.

Należy unikać dawnych przyjaciół

Głównym sposobem, aby zachować trzeźwość w czasie wychodzenia z nałogu jest uniknięcie dawnych przyjaciół, którzy nadal używać narkotyków lub alkoholu. Ci przyjaciele nie weźmie poważnie i trzeźwości oczekują tego samego rodzaju zachowania. To jest trudny proces, zwłaszcza z długoletnich współpracowników, członków rodziny lub kolegów. Wymień tych przyjaciół z ludźmi, którzy wspierają trzeźwości i zachęcają, gdy pojawią się pokusy. Utrzymanie trzeźwości oznacza gotowość do zacząć od nowa. Znajdź kumpla do pracy, którzy będą wspierać podczas strony urzędu lub po pracy koktajle.

Dołącz do Grupy Wsparcia

Nawet wtedy, gdy przyjaciele i rodzina są pomocne, nie mogą zrozumieć trudności związane z pobytu trzeźwy. Łączenie grup wspierających jak AA i Al-Anon łączy ludzi z innymi, którzy rozumieją ich zmagania. Grupy takie jak zespół AA ostatnie odzyskiwania addict z kimś, kto pozostał trzeźwy przez długi czas. Organizacje społeczne mają grupy wsparcia składające się z ludzi w społeczności, którzy wychodzących z uzależnienia. Mentorzy w tych organizacjach są dostępne 24 godziny na dobę. Poradnictwo psychologiczne jest dostępna do odzyskiwania uzależnionych. Terapeuci uczą odzyskiwanie uzależnionych techniki, które pomagają ludziom pozostać trzeźwy, kiedy zmuszony do picia.

Utrzymania zdrowego stylu życia

Osoby wychodzące z nałogu należy dbać o ich zdrowie fizyczne wraz z ich zdrowia psychicznego, aby zachować trzeźwość. Powinni jeść zdrowo, wyspać i ćwiczenia. Spróbuj ćwiczeń, takich jak kickboxing, który uwalnia wiele napięć i ćwiczenia oddechowe na stres. Odżywianie się, ćwiczenia i zarządzanie stresem pomaga, gdy występują zdarzenia i sytuacje, które wywołują pragnienie alkoholu. Opracowanie zdrowego stylu życia z pomocą przyjaciół.

Znajdź Hobby i Wolontariuszem

Nuda powoduje, że ludzie do nawrotu. Znalezienie hobby i wolontariat pomaga zachować trzeźwość, robią rzeczy, które utrzymują je zajęte. Wiele osób korzysta z muzyki, sztuki i rzemiosła lub aktywności fizycznej, jak taniec. Mogą one znaleźć te działania na lokalnych domach kultury lub szkoła wyższa lub uczelni. Wolontariat w organizacjach społecznych lub pracować jako wychowawców i opiekunów do dzieci i młodzieży utrzymuje umysł osoby od ich uzależnienia przez pomaganie innym. Niektórzy ludzie dobrowolnie w zakładzie rehabilitacji lek, który pomógł im odzyskać od uzależnienia.