adcov.com

Porady na temat Pierwsze Przez pylenia

Porady na temat Pierwsze Przez pylenia


Łzawienie oczu, katar i ciągłe kichanie może wydawać się przepis na przeziębienie. Ale w miesiącach jesiennych i wiosennych, te objawy sygnalizują alergii sezonu dla niektórych. Pyłki, małe męskie komórki wydaleni z roślin kwitnących, są często winę Kilka strategii może pomóc ludziom, którzy są podatne na sezonowe alergie przetrwać sezon pyłkowy w komforcie.

Pylenia

Istnieją różne rodzaje pyłków. Rodzaje pyłków, które powodują problemy z sezonowych alergików to pyłek ambrozji, pyłki traw i pyłki drzew, zgodnie z National Institute of Environmental Health Sciences (NIEHS). Od sierpnia do listopada, ludzie zwykle reagują na pyłki ambrozji. Drzewa pylenia, z drugiej strony, zmienia się w zależności od regionu. Stany południowe mogą rozpocząć sezonu pylenia drzew jak najszybciej stycznia; stany północne mogą zobaczyć pyłek drzew sezon w maju. Jak pyłki drzew, pyłki traw sezon zależy również od regionu.

Poza Porady

Choć to może nie być atrakcyjny, twarz-maska ​​chroni ludzi od pyłków poprzez filtrowanie pyłków zanim dotrze do nosa. Unikanie aktywności na świeżym powietrzu w godzinach szczytu pyłku między 5 rano a 10 rano mogą pomóc, jak również. Pyłków zmniejszyć później w ciągu dnia, a po ulewnym deszczu. Do codziennych pyłków, alergicy mogą sprawdzić pogodę witryn internetowych, które monitorują liczbę pyłku w całym kraju.

Inside Porady

Narodowy Żydowski Zdrowie, non-profit, szpital, co zostało zakwalifikowane jako szpital nr 1 w kraju oddechowego od 1999 roku, zaleca alergicy pozostawanie w domach w godzinach dziennych. Aby zapobiec pyłku zadając spustoszenie w domu, domów powinien utrzymać drzwi i okna zamknięte, jak to tylko możliwe. Aby jeszcze bardziej ograniczyć kryty zanieczyszczenia pyłku, NIEHS sugeruje prowadzenie klimatyzacji, urządzeń, takich jak wentylatory, które wieją wokół pyłków unikanie. Zwierzęta powinny również pozostać wewnątrz ich futro może przyciągnąć pyłek z zewnątrz i transportu wewnątrz.

Nawyki

Zmiany nawyków higienicznych zmniejszyć reakcje alergiczne. Regularne mycie rąk, na przykład, zapobiega przypadkowemu przeniesienie pyłku z rąk do nosa i oczu, zgodnie z National Jewish Health. Biorąc prysznic i mycie włosów po ekspozycji zewnętrznej pomaga również zauważa American College of Allergy, Asthma & Immunology (ACAAI).

Pyłek Sezon Przygotowanie

Osoby z alergią na pyłki shouldnâ € ™ t czekać do podjęcia leczenia. Leki na alergie działa najlepiej, gdy podjęte przed objawami zaczyna według ACAAI. Leki te powinny być brane pod koniec zimy lub późnym latem.

Rozważania

Usługodawca opieki zdrowotnej może zapewnić dodatkowe porady na temat pylenia przetrwanie. Czasami objawy dona € ™ t poprawić. Może to być oznaką innego rodzaju alergii. Lekarz może przeprowadzić badania, które określą dokładnie alergii, a następnie zaleci leczenie tej alergii.