adcov.com

Porady na temat Paramedyczny

Porady na temat Paramedyczny


Katastrofy medyczne są często jednym z najstraszniejszych razy w ciągu życia ludzi. Czy to ty w nagłych wypadkach lub jeśli jest to ktoś bliski, ludzie często myślą nielogicznie w czasach kryzysu. Zrozumienie, informacje i porady na temat ratowników na scenie może pomóc zrozumieć podstawowe procedury w czasach katastrofy.

Monitorowanie serca

Jak choroby serca tworzą wysoki procent sytuacjach kryzysowych, monitorowanie serca jest bardzo ważne; jednak wiele osób nie rozumie, co się dzieje, gdy sanitariusze są jedynie wykonywaniem rutynowych procedur monitorowania. Serca monitory są podłączone do ofiary i pozwolić informacje --- w tym bicie serca i szybkość uderzeń --- płynąć do monitora. Wszelkie nietypowe bicie będzie mógł być natychmiast zauważony. Monitory EKG można również stosować które dają obraz 3D serca. Sanitariusze umieści 12 małe białe kropki na ciele pacjenta; Obraz zostanie wysłany na pogotowie, gdzie lekarze są w stanie natychmiast zdiagnozować problem.

Tlen

W każdej chwili może być problemem oddech jest podejrzany, tlen może być użyty natychmiast. Należy rozumieć, że w pobliżu ludzi, tylko dlatego, że jeśli stosuje się tlen, to nie jest krytyczna sytuacja. Tlen może być stosowany w przypadkach, takich jak uszkodzone ataków astmy, połamane żebra i złożenie płuc --- wszystkim w próbie pomóc wdech pacjenta z łatwością. Tlenu jest zazwyczaj wysyłane jeśli maski, zwykle w litrach na minutę. Narzędzie o nazwie "pulsoksymetr" jest również powszechnie stosowany powiedzieć sanitariuszy o hrabiego tlenu w krwinkach czerwonych.

Nosze

Chociaż nosze może wyglądać konieczne przypadkowego obserwatora w niektórych przypadkach, ważne jest, aby uświadomić sobie, potencjalne zagrożenia, że ​​ratownicy są niezbędne do zaplanowania. Najczęściej wykorzystywane nosze ma koła, które zamykają się, co sprawia, załadunek i rozładunek ze sceny --- jak również szpital --- bardzo łatwe. Pacjenci mogą leżeć zupełnie płaska lub może siedzieć w kącie. Płyty są często stosowane u pacjentów w celu ich unieruchomienia. Zapobiega to potencjalne urazy rdzenia, że ​​ruch może spowodować.

Przygotowanie Przyjazd

Przygotowanie na przybycie ratowników może być jednym z najbardziej przydatnych narzędzi dla wszystkich złowionych w sytuacji awaryjnej. Wymaga dużego wysiłku i pozwala paramedics pracować szybko i efektywnie. Rozpocznij poprzez zapewnienie, że wszystkie samochody są usuwane z miejsca; czy jesteś w domu, przenieść wszystkie samochody od podjazdu, aby umożliwić pokój dla pogotowia. Jeśli jest noc, włączyć wszystkie światła, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, aby upewnić się, że kierowca karetki może dostrzec scenę wyjątkowego. Możesz dodatkowo pomóc w sytuacji, pozostawiając otwarte drzwi i najbliższego rozliczenia ścieżkę do pacjenta. Również zabezpieczyć zwierzęta tak, aby nie kolidować z sanitariuszy po przyjeździe.