adcov.com

Porady na temat mycia zębów dla dzieci z autyzmem

Porady na temat mycia zębów dla dzieci z autyzmem


Autism Spectrum Disorder, bardziej znany po prostu jako autyzm, jest złożony wachlarz zaburzeń neurologicznych, które przejawiają się w kwestiach integracji sensorycznej, opóźnień komunikacyjnych i zaburzeń społecznych. Ekstremalne nadpłaty lub niedopłaty wrażliwość na stymulację jest powszechne u osób z autyzmem, co utrudnia ich opiekunów podejść zadań higieny jamy ustnej. Problemy komunikacyjne, w tym opóźnienia mowy i języka, aby wyjaśnić proces szczotkowania zębów dla dzieci z autyzmem bardzo trudnym. Jednak istnieją sposoby, aby ułatwić zadanie dla opiekunów.

Wczesny start

Aby złagodzić niepokój dziecka dotyczące szczotkowania zębów, rodzice i opiekunowie powinni rozpocząć tak szybko, jak dziecko ma swój pierwszy ząb. Ponieważ osoby z autyzmem opierają się mocno na rutynowe, ustanowienie opieki stomatologicznej jako naturalną częścią codziennej rutyny będzie zadaniem opiekunów znacznie łatwiejsze.

Zmniejszyć lęk

Wybierz kojący miejsce do szczotki, która nie ma nadmiernego lub ostre oświetlenie. Szczotkowanie przed lustrem w łazience jest pomocne dla dzieci do nauki prawidłowej procedury szczotkowania, ale zmniejszając lęk jest ważniejsze. Spróbuj pozwolić dziecku usiąść na kanapie lub w wysokim krześle podczas szczotkowania. Dodać doświadczenie jako miły, jak to możliwe poprzez włączenie piosenki i zabawki. Makijaż szczotkujących zęby piosenek do znanych melodii. Użyj ulubione zabawki dziecka, aby uspokoić ją podczas szczotkowania zębów lub wykazać proces.

Narzędzia

Jeśli Twoje dziecko jest odporne na szczotkowanie zębów, spróbuj zmienić szczoteczkę do zębów lub pastę do zębów. Pasty do zębów szkolenia są często mniej intensywne w smaku niż dorosłych past do zębów. Wypróbuj różne smaki, aby znaleźć dziecko może tolerować. Jeśli dziecko nie toleruje pasty do zębów, mycie wodą sama nie jest lepsza niż szczotkowanie w ogóle. Używać ciepłej wody, aby zmniejszyć czułość. Szczoteczka miękkiej dziecka jest najlepszym narzędziem do szczotkowania. Jednak jeśli dziecko nie toleruje go, spróbuj inny pędzel lub szczoteczkę do zębów w kształcie elektrycznego. Dental gąbki lub kawałka gazy owinięty wokół palca może być stosowane, jeżeli jest to konieczne. Ważną rzeczą jest, aby zdobyć jak najwięcej bakterii off zębów, jak to możliwe i ustalenie codziennie rutynowych higieny stomatologicznej.

Analiza zadań

Analiza zadaniem jest proces łamania proste zadanie jak szczotkowanie zębów w mniejszych krokach składowych. Po zidentyfikowaniu czynności, uczyć dzieci o jeden krok na raz. Proces ten znany jest jako "Wnioskowanie w przód." Nagroda dziecka, chwaląc go za każdym kroku, że jest w stanie wykonać na własną rękę. Poszczególne etapy szczotkowania zębów mogą obejmować: podnieść szczoteczki; doprowadzenia wody; uruchomić szczoteczkę pod wodą; zdjąć nasadkę pasty do zębów; umieścić nasadkę na stronie zlewu; umieścić pastę na szczotkę; Boki szczotki, z przodu iz tyłu zębów; wypluć pastę do zębów; wypełnić filiżankę z niewielką ilością wody; przepłukać usta; wypłukać szczoteczkę; wyłączyć wodę; umieść zatyczkę z powrotem na pasty do zębów; i umieścić szczoteczkę od hotelu.

Obraz Cue i historia społeczna

Robić zdjęcia z siebie lub swojego dziecka podczas każdego etapu procesu szczotkowania zębów, wymienionych w sekcji analizy zadania. Skorzystaj z tych zdjęć powiedzieć dziecku historię lub proces szczotkowania zębów. "Czytaj" tę historię swoim dzieckiem na co dzień.