adcov.com

Porady na poprawę Stamina

Wytrzymałość odnosi się do poczucia energii, siły i wytrzymałości. Jest to więcej niż uczucie czujności umysłu lub fizycznie w kształcie --- jest połączenie obydwu. Chyba, że ​​zdrowo się odżywiać, regularnie ćwiczyć i uzyskać dużo snu, twoje ciało będzie spędzać zbyt dużo czasu wydatkowania energii w niepotrzebnych sposobów.

Ćwiczenie

Zgodnie z Mayo Clinic, jednym z najlepszych sposobów, aby poprawić swoją wytrzymałość jest z ćwiczeń aerobowych, takich jak jazda na rowerze, bieganie lub biorących lekcje w lokalnej siłowni. Rozumowanie to jest, że kiedy jesteś zaangażowany w intensywne ćwiczenia, jesteś zmuszony oddychać szybciej i głębiej, co zwiększa ilość tlenu we krwi.

W tym samym czasie, twoje serce bije szybciej i zwiększa ilość krwi i tlenu dostarczanego do mięśni, mózgu, płucach i innych narządach. Rozszerzenie naczyń krwionośnych, co pozwala jeszcze bardziej tlen do obiegu. Korpus może szybciej przepłukania układu niepożądanej odpadów, takich jak ditlenek węgla i kwas mlekowy. Podczas gdy to wszystko się dzieje, mózg uwalnia endorfiny --- chemiczny, który działa jak naturalny środek przeciwbólowy w organizmie i sprawia, że ​​czujesz się dobrze. Inne działania mające na celu wspieranie kondycji są pływanie, koszykówka, tenis i wioślarstwo.

Dieta

Żywność i składniki odżywcze są niezbędne dla poprawy wytrzymałości. George Mateljan Fundacja non-profit, organizacja badań żywności, podkreśla znaczenie białka w diecie, węglowodany, błonnik, zdrowe tłuszcze, witaminy i minerały dla maksymalizacji energii i wytrzymałości.

Niektóre z najważniejszych grup składników odżywczych dla poprawy krążenia i zdrowia serca są pokarmy bogate w przeciwutleniacze, B-kompleks witamin i kwasów omega-3 kwasy tłuszczowe. Są to warzywa, owoce, orzechy, nasiona i tłuste ryby, takie jak łosoś.

Spożywanie białka będzie wspierać rozwój i utrzymanie mięśni. I utrzymać wytrzymałość przez cały dzień, elektrolity zastąpi bardzo potrzebne płyny, sód i potas, które organizm zwykle opróżnia przez pot i pot.

Styl życia

Oprócz zdrowej diety i ćwiczeń, Twoja kondycja wpływa kiedy jeść i jak dużo snu. Zaleca się, aby codziennie jeść duże, ale zdrowe, śniadanie. To jest tak samo ważne, aby dać organizmowi szansę w pełni strawić posiłek.

"Catch-up jedzenie", lub zajadając po treningu lub kilka godzin po przebudzeniu, może być emocjonalnie satysfakcjonujące, ale to nie pomaga zwiększyć wytrzymałość. Posiłki, które są bogate w tłuszcz i cukier dłużej do strawienia, albo podkopuje wytrzymałość, ponieważ energia zostanie uwolniona z systemu zbyt szybko. Innymi słowy, jednostka jest zmuszony do pracy trudniejsze do przetwarzania produktów spożywczych zawierające tłuszcze i węglowodany, w porównaniu do zdrowszych produktów spożywczych takich jak warzywa i mięsa chudego, jak grilla kurczaka.

Sen poprawia wytrzymałość, zwalniając trzy podstawowe hormony, według dr Ben Kim, naturalny opieki zdrowotnej lekarza. Erytropoetyna stymuluje produkcję krwinek czerwonych, dostarczanie tlenu do innych komórek w organizmie. Hormony wzrostu działa poprzez odtworzenie komórek. I niewielkie ilości testosteronu zwiększa energię.