adcov.com

Porady na poprawę pamięci

Pamięć jest sposób ludzki mózg przywołuje informację, że został doświadczony i nauczył. Istnieją dwa rodzaje pamięci: krótkoterminowa i długoterminowa. Obszary mózgu jak hipokampie, jądrze migdałowatym i korze mózgowej największą rolę odgrywają w przetwarzania i przechowywania informacji pamięci. Wiek i stres może wpływać na sposób, w jaki jesteśmy w stanie przypomnieć sobie informacje. Dowiedzieć się, co można zrobić, aby poprawić swoją pamięć.

Wskazówek dla poprawy pamięci u dzieci

Według profesora Susan Hallam Instytutu Edukacji Uniwersytetu w Londynie, dzieci, którzy nauczyli się grać na instrumencie nie tylko powiększony z lewej strony mózgu, ale także pamiętać, niemal jedną piątą więcej informacji, niż dzieci, które nie były uzdolnione muzycznie. Jej ocena badania Departamentu Dzieci, Szkół i Rodzin catapulted wysiłek, aby rozwinąć programy muzyczne w Anglii. Zachęcaj dziecko do gry na instrumencie muzycznym, grając mu muzykę lub biorąc go do sklepu rozdzielczej. Wypożyczyć instrument na miesiąc, aby zobaczyć, jak lubi go przed osiedleniem się w jednym urządzeniu. Zapisać dziecko w programie po szkole muzycznej, czy jej szkoła nie posiada. Wiele ośrodków wypoczynkowych oferuje zajęcia dla dzieci. Pomóż dziecku ustanowić procedurę dla praktykujących. Zobacz, jak poczucie dziecka spełnienia i poprawia pamięć, grając na instrumencie muzycznym.

Ćwiczenia umysłowe

Zgodnie z Mayo Clinic, utrzymując mózg aktywny wymaga pewnego psychicznego aerobik. Działania stymulujące psychicznie może poprawić pamięć we wszystkich aspektach życia. Spróbuj przeczytać materiały myślenia lub uczenia się o temat, który Cię interesuje. Przeprowadzić losowe badania. Zamiast opierać się na internecie, sprawdzić kilka książek na temat historii, literatury i biografii, albo jak do przewodnika. Zagraj krzyżówki. Jeszcze inny sposób jazdy do pracy lub domu mogą aktywować swój umysł i sprawi, że bardziej psychicznie sprawny. Wziąć na problemy, które nie odnoszą się bezpośrednio do Ciebie, takich jak wolontariat w organizacji charytatywnej lub pomagając w zbiórkę pieniędzy.

Zorganizować

Pobytu zorganizowane idzie w parze z pozostałymi skupiony. Środowisk chaotyczne może utrudniło pamiętać kiedy płacić rachunki, jakie obowiązki muszą być zrobione i kiedy terminy są. Zorganizuj swój dom. Możesz albo zrobić ten krok za jednym zamachem lub rozpocząć w małych odstępach, na przykład co tydzień ma na projekcie organizacyjnym. Kup kartotek umieścić stare rachunki, wpływy z podatków i innych ważnych dokumentów. Przejdź się po domu i wyrzucać rzeczy, których nie używasz lub nie potrzebujesz. Sprzedam duże pojemniki z tworzyw sztucznych do przechowywania dokumentów lub trzymać ważnych rzeczy w garażu. Zamiast rzucania rachunki na ladzie, skonfigurować konta online, aby mieć kabel, czynsz lub rachunki elektryczne wykupione. Powiesić kalendarz do pokazania ważnych spotkań.

Stajesz się bardziej zorganizowane, mniej jesteś zmuszony do zapamiętania, co zwalnia miejsce w swoim umyśle. Nawet mając jeden wyznaczonym miejscu, które umieścić klucze do mieszkania i portfel może zezwolić, aby pamiętać takie rzeczy jak imprezy lub czynności związanych z pracą. Stworzenia pokojowego startowej życie i zobaczyć, jak jesteś w stanie zapamiętać sprawy z dnia na dzień.