adcov.com

Porady, aby zmniejszyć obrzęk w czasie ciąży

Kiedy jesteś w ciąży, brzuch nie jest jedyną częścią ciała, która pęcznieje. Twoje stopy, kostki, nóg, rąk, a nawet twarz może trochę spuchnięta. Obrzęk w czasie ciąży jest zazwyczaj w normie. Ciało zachowuje dodatkowe krew i płyn do utrzymania stawów, tkanek i skóry wystarczająco elastyczna, aby rozwinąć jak dziecko rośnie. (Jednakże, jeśli wystąpi nagły obrzęk twarzy i rąk, skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to być stan przedrzucawkowy.) To, że opuchlizna jest normalna, nie oznacza, że ​​musisz się z tym pogodzić.

Elevate Feet

Spędzać jak najmniej czasu na nogach, jak to możliwe, zwłaszcza w ciepłe dni. Kiedy siedzisz, podnosić nogi, najlepiej tak, że są one przede swoim sercu (siedzi na leżaku jest idealny). Nie wysiadając na więcej niż godzinę lub dwie na stretch-- musisz chodzić, aby utrzymać krążenie krwi płynącej prawidłowo. Również podnieść nogi, gdy leżysz. Spróbuj odpocząć przez 10 do 15 minut dziennie, trzy lub cztery razy dziennie, z nogami wokół 12 cm nad swoim sercu.

Unikać Sól

Sól powoduje, że organizm do zatrzymywania płynów. Ogranicz sól i produktów high-sodowych, aby zmniejszyć obrzęk. Oczywiście, będziemy chcieli, aby uniknąć oczywistych elementów, takich jak boczek, kiełbasa, szynka, ogórki, oliwki i "fast foodów", takich jak chipsy, frytki i hot dogi. Ale także dbać omijać paczkowanych produktów spożywczych, takich jak zupy w puszkach, mrożone pizze i kolacje mikrofalowych, które wydają się być wysokie w sód. Niektóre sery, takie jak parmezan i roquefort, są również produkty o wysokiej zawartości sodu i należy ich unikać.

Piję wodę

Drink ośmiu do dziesięciu szklanek wody dziennie, szczególnie w ciepłe dni. Woda pomaga flush toksyn z organizmu i może zmniejszyć retencję wody. Należy unikać picia płynów zawierających kofeinę (np, herbaty, kawy lub cola), jak kofeina może się odwodnić i spowodować, że organizm do reagowania poprzez utrzymanie nawet więcej wody.

Nosić Pończochy Wsparcia

Wąż kompresji wsparcie powinno być na rano. Pomoże to we krwi krążącej w nodze płynąć w górę, do serca, a nie łączenie w Twoich stóp i kostek.