adcov.com

Poprzez techniki Czesanie włosów usunąć wszy i Nits

Poprzez techniki Czesanie włosów usunąć wszy i Nits


Wesz głowa, Pediculus humanus caritis. mieszka na obszarze głowy i szyi z ludźmi w każdym wieku. Dzieci są podatne na wszy głowy ze względu na bliski kontakt między dziećmi często widziane. Wszy jak dorośli są sześć nogami bezskrzydłe stworzenia, które może przeszukiwać szybko wokół głowy.

Wszy

Głównym objawem porażenia wszy jest swędzenie skóry głowy w kierunku podstawy szyjki, według University of Nebraska-Lincoln. Swędzenie jest spowodowane przez młodych i dorosłych wszy, które żywią się krwią zasysane od gospodarza; kiedy wykluły, wesz musi karmić w ciągu kilku minut, aby przeżyć. Nit jest wspólny termin dla jaj na pojedyncze pasma włosów przez samicę w wysokości od trzech do pięciu jaj w okresie 24-godzinnym, University of California raporty. Każde jajo jest pokryta substancją do kleju, który umożliwia jaja pozostają na miejscu na kosmyk włosów.

Czesanie

Czesanie sierści zarażonego wszy i gnid jest ważne, aby usunąć te, które nie zostały usunięte lub zabity przez szampon pestycydów, które są dostępne z lub bez recepty. Czesanie jest zakończona z grzebieniem drobnych zębach. Specjalnie zaprojektowane wszy grzebienie dostępne dla nitów i usuwania wszy. Obie plastikowe i metalowe grzebienie są produkowane z mniej elastyczne metalowe grzebienie często okazuje się skuteczne w usuwaniu nitów i wszy, University of Nebraska-Lincoln raporty. Inny sprzęt wymagany do czesania wszy i gnid obejmuje tkanki i miskę z wodą i mydłem.

Usuwanie

Jedną z technik do usuwania wszy i gnid od czesania wymaga zaatakowane osoby do mycia włosy i moczyć włosy olejem sałatkowym lub odżywka do włosów przed wyjęciem splątania w włosy. Począwszy na czubku głowy, włosy są podzielone na sekcje. Każda sekcja jest czesany od podstawy włosów powoli, aby zapewnić usunięcie wszystkich jaj, które są dołączone do poszczególnych pasm włosów. Pomiędzy każdym czesanie grzebień przeciera na tkanki w celu usunięcia wszy, gnidy i gruzu. Po zakończeniu czesania, tkanek należy usunąć. Grzebień może być zanurzone w wodzie z mydłem, aby ułatwić między Wyczeski fragment grzebienia przez głowę. Po czesania, grzebień należy moczone w wodzie przez 15 minut w amoniaku lub gotowane w wodzie przez 15 minut, University of California sygnalizacji.

Techniki

Inne techniki zawarte w procedurze czesania obejmują usunięcie każdego wszy głowy i jaja znalezionego przez palców osoby rozpatrujące głową. Nożyczek może być również stosowany do usuwania każdego pojedynczego pasma włosów, który posiada przymocowany do niego jaja. Długie, cienkie nożyczek może być stosowany do usuwania jaja znajdujące się w włosów.