adcov.com

Popękane Korzyści pszenicy

Popękane Korzyści pszenicy


Krakingu pszenicy jest również znany jako bulgur lub pszenicy bulghur. Powszechne w basenie Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu gotowania, pęknięty pszenicy może być używany do Kaszy, gulasze i sałatki. Pęknięty pszenicy może przyjść w różnych rozmiarach, z małych, średnich i dużych miele. Jako produkt całe ziarna - co oznacza, że ​​jest wykonany z całego jądra pszenicy - pęknięty pszenicy może zwiększyć w diecie spożycie błonnika, jak również zapewniają wiele innych składników odżywczych.

Odżywianie zawartość

1-cup porcja pęknięty pszenicy ma 151 kalorii na porcję, 5,6 g białka i mniej niż 1/2 grama tłuszczu. Pęknięty pszenicy może pomóc spełnić zalecenia żywność ziarna określone przez Departament Rolnictwa USA, który jest 3 do 4 uncji dziennie. Pół szklanki pęknięty pszenicy liczy się jako równowartość 1 uncja, według USDA. Jako pełnego ziarna, pęknięty pszenicy może również pomóc spełnić zalecenia USDA, że co najmniej połowę swojego zużycia ziarna być złożony z pełnego ziarna.

Błonnik

1-cup porcja pęknięty pszenicy ma 8,2 g błonnika. Oznacza to, że stanowi 27 procent do 33 procent zalecanego spożycia błonnika zalecane przez University of Maryland Medical Center. Dieta bogata w błonnik może poprawić zdrowie układu pokarmowego, pomaga złagodzić lub zapobiec zaparciom. Zmniejsza to także szanse na choroby serca i otyłości. Błonnik pokarmowy jest luzem formowania, więc może to sprawi, że poczujesz pełniejszego mniej żywności. Większość Amerykanów nie zawiera wystarczającej ilości błonnika w swojej diecie i pęknięty pszenicy może pomóc spełnić część swoich codziennych potrzeb.

Zawartość żelaza

Podczas krakingu pszenica zawiera tablicę niezbędnych witamin i minerałów, to jest szczególnie bogatym źródłem żelaza. 1-cup porcja ma 1,75 miligramów żelaza, które jest 9,7 procent do 22 procent zalecanego dziennego spożycia dla wszystkich osób dorosłych. Żelazo jest niezbędne witaminy, ponieważ pomaga produkować części czerwonych krwinek, czyli hemoglobiny, która przenosi tlen w całym organizmie.

Gotowanie z krakingu pszenicy

Krakingu pszenica mogą być gotowane podobnie jak ryż, a następnie stosować w miejsce innych ziaren jako część pełnego posiłku. Ugotować pęknięty pszenicy, dodać podwójną ilość wrzącej wody z niegotowane ziaren, a następnie odstawić na 20 do 30 minut, których. Puch się ziarna z widelcem i jeść jak jest, lub używać ich jako podstawy do sałatki. Tabbouleh, tradycyjna sałatka Bliskiego Wschodu, wykorzystuje pęknięty pszenicy jako głównego składnika. Ugotowane ziarna można dodawać do zupy i gulaszu zamiast jęczmienia lub ryżu, lub mogą być dodane do babeczki na nuttier i chewier tekstury.