adcov.com

Pomysły na kreatywne Zabawki dla dzieci z autyzmem

Pomysły na kreatywne Zabawki dla dzieci z autyzmem


Dzieci z autyzmem lub całościowych zaburzeń rozwojowych, mają wyjątkowe potrzeby w porównaniu z innymi dziećmi. Autyzm może mieć wpływ, jak dzieci się bawią. Znalezienie zabawek i gier, które angażują dziecko wystarczająco dużo, aby aktywnie uczestniczyć w świecie zewnętrznym może być trudne, ale istnieje wiele dostępnych opcji. Dzieci z autyzmem w niezwykłe gry, ale pomysłowych sposobów wejścia i rzadko trzeba cudzą zabawić. Doświadczeni rodzice i nauczyciele mogą korzystać z preferencji, aby pomóc wyciągnąć ich do interakcji ze światem.

Sensoryczne zabawki

Wiele dzieci z autyzmem nie grają w typowym znaczeniu tego słowa. Wiele z ich gry koncentruje się na stymulacji sensorycznej zamiast wyobraźni ani nie włączać przy grach. Sensoryczne zabawki może być cokolwiek, który pobudza zmysły. Pień rodzice na budżet może być w stanie zrobić kilka w domu.
Dowiedzieć się, co zmysłowe potrzeby Twojego dziecka są przez ich obserwację. Wnioski, które angażują się w te, które są powtarzalne stymulują ważną sens do nich. Niektóre jak uczucie wirowania; huśtawka opona może spełnić ich potrzeby. Inni korzystają tekstur i dotykania rzeczy. Zszycie kawałków tkaniny z różnych tekstur może stanowić porywający rozproszenia dla dziecka do odkrywania i czerpać pociechę, jeśli to konieczne. Kulki lub bloki w różnych kształtach i kolorach może być rozwiązaniem dla tych, którzy lubią wejście wideo.

Gry interakcji

Aktorstwo i imitacje gry oferują dzieci z autyzmem szansę nauczyć się umiejętności socjalizacji w sposób ich uzyskania. Większość dzieci z autyzmem ma trudności ze zrozumieniem sygnały społeczne, w tym na zmianę, mimikę i język ciała. W pewnym momencie dziecko z autyzmem może być gotowy na obozie teatralnym. W międzyczasie, wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to trochę wyobraźni i trzy lub cztery dzieci. Najpopularniejsze gry zaczynają się imitacji: jedno dziecko sprawia, że ​​wyrażenie, obok imituje go następnie idzie o krok dalej i tak dalej, aż zaczyna kompleks choreografia. Po opanowaniu podstawowych zasad gry imitacja, gry ruchowe mogą uczyć dzieci o języku ciała. Pokaż wyrażenia i zrobić ruch na inną osobę w grze, który następnie przyjmuje interakcji, jeśli chcą, dopóki dzieci uczą się od siebie nawzajem.

Kuchnia play

Dzieci z autyzmem walki zdrowego jedzenia różnorodnych pokarmów. Przynieś je do kuchni, aby pomóc zrobić posiłek. Zaangażowanie ich w procesie. Dla zabawy, spróbuj mniej jaj ciasta, ciasteczka, które służyć jako gry ciasta, aby kształty, a następnie pieczone i spożywane. Niektóre dzieci z autyzmem za pomocą trzepaczki cieszyć. Garnki i patelnie mogą być zabawki dla dzieci, które lubią wydawania dźwięków przez pukanie rzeczy. Inne dzieci mogą jak patrząc na lśniące naczynia kuchenne, układanie lub organizowanie ich.