adcov.com

Pomysły Działalność na rzecz Rozwoju Maluch Silnik fizyczny

Pomysły Działalność na rzecz Rozwoju Maluch Silnik fizyczny


Rozwój fizyczny silnik malucha za polega dojrzewanie mięśni w całym ciele. Istnieją dwa typy rozwoju mięśnia, drobne i brutto motoryki. Umiejętności motorycznych kontrolować precyzję małych ruchy mięśni w rękach, takich jak rysunek i chwytania przedmiotów. Ruchy silnika brutto obejmują manewrowania dużych grup mięśniowych dla funkcji chodzenia i biegania. Możesz poprawić umiejętności gotowość malucha dla kiedy wchodzi do klasy, stosując działania na rzecz rozwoju silnika podczas gry.

Dzieło motorowe Inne

Umiejętności motorycznych pozwalają maluch rozwijać zdolności do nauki precyzyjnych ruchów używanych w formie pisemnej i manipulacji małych obiektów. Aby pomóc maluch rozpocznie rozwój drobne ruchy silnika, można użyć kilka działań w trakcie gry. Spróbuj malarstwo i zastępca duża na drobne wielkości pędzla, cięcie nożyczkami, przyciąganie Legos razem, układanie klocków i tworzenia kształtów playdough. Podczas odtwarzania te działania pomogą rozwinąć precyzję mięśni do umiejętności pisania. Działania te opierają się koordynacji ruchowej, wiele poziomów ciśnienia potrzebnego do pisania, i siły dla rozwoju precyzyjną kontrolę mięśni. Co najważniejsze pincher przyczepność --- chwytania przedmiotów i narzędzi do pisania z palcem wskazującym i kciukiem --- zaczyna się rozwijać przez tych ćwiczeń.

Brutto motorowe Inne

Motoryka brutto zależy od napięcia mięśni, koordynacji i siły do ​​pozycjonowania dużych ruchów mięśni grupy. Duże działalność ruchu silnika pomóc w rozwoju równowagi i koordynacji dla biegania, skakania i wspinania. Aktywności, takich jak gra w klasy jest o rozwój równowagi, podczas wspinaczki na siłowni dżungli, prowadzenie gry, rzucanie, łapanie i walcowanie kulki na rzecz koordynacji i siły do ​​pozycjonowania dużych ruchów mięśni. Wkrótce zauważysz, twój maluch będzie lepszy w realizowaniu tym działaniom każdym razem, gdy próbuje je, ponieważ duże ruchy mięśni są rozwój i koordynację.

Umiejętności motorycznych Opóźnienia

To może być czerwona flaga, czy wydajność malucha w codziennych czynnościach, które wymagają koordynacji ruchowej jest znacznie poniżej jej długości wiekowej. Silniki Dzieło lub brutto umiejętności, które pojawiają się słabe, może wskazywać na opóźnienie silnika. Motoryka rozwoju w zakresie oczekiwanych sekwencji wieku zwane kamienie milowe, takie jak spacery, pełzające lub siedzącej. Jeśli czynności motoryczne malucha są opóźnione, może ona wykazywać niewygodnych ruchów motorycznych, takich jak spada rzeczy lub niezdarność, lub może mieć słabą wspinaczka, rzucanie, łowienie lub umiejętności pisma. Opóźnienia silnikowe mogą zakłócać wyniki w nauce lub po prostu codzienne czynności. Chociaż istnieją różne poziomy trudności, które prezentują się koordynacji ruchowej, niektóre dzieci mogą wykazywać jedynie niewielkie motorycznych opóźnień. Niektóre opóźnienia są związane z trudnościami w uczeniu się, zaburzenia koncentracji i innych trudności, według Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, Fourth Edition. (Zobacz też: 1) Jeśli podejrzewasz, że twój maluch jest wyświetlanie umiejętności motorycznych opóźnienia rozwojowe, można rozważyć konsultację ze swoim lekarzem specjalistą.