adcov.com

Pomoc na strach przed lataniem

Jeśli pomysł na pokład samolotu powoduje boisz lub niepokój, nie jesteś sam. Choć istnieje kilka badań, wiele organizacji samopomocowych strona Raport Boeing od 1980 wskazuje, że 30 procent Amerykanów boją się latania. Biorąc środek uspokajający jest jednym ze sposobów radzenia sobie z paniką uniknąć, ale może to rzeczywiście rykoszetem --- tragicznie. W sprawozdaniu z 2007 r, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazują, że ryzyko wystąpienia niebezpiecznej skrzepu krwi wzrasta, gdy w pozycji siedzącej przez cztery lub więcej godzin. Jeden uspokajający może wbić cię przez pełne siedem godzin.

Terapia Zanurzenie

Terapia Zanurzenie jest techniką najbardziej powszechnie stosowane z zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Celem tego zabiegu jest w końcu wprowadzić jednostkę do samej przyczyny strachu. W tym przypadku, po kilku sesjach, w których osoba będzie omawiać i analizować jej strach, terapia rzeczywiście prowadzić do odbywających lot. Dla tego rodzaju terapii, wiele doradcy towarzyszy pacjenta. W czasie lotu, osoby zostaną poproszeni o ocenę jego strach i praktykować ćwiczenia relaksacyjne, które były nauczane w terapii, dopóki jego niepokój sprowadza się do rozsądnego poziomu.

Get the Facts

Niektórzy ludzie obawiają się latania, ale zrobi to tak. Są inni, jednakże, którzy unikają latania do punktu, gdzie będą pojazdów tysiące kilometrów tylko po to uniknąć 30000 metrów w niebo. Co ciekawe, że sam raport WHO stwierdziła, że ​​sześć procent ludzi myśli, że latanie było niebezpieczne. Artykuł opublikowany w 2003 amerykański naukowiec numerze stwierdził, że latanie z Nowego Jorku do Los Angeles, jest 261 razy bezpieczniejsze niż jazda. A te statystyki, nawet to zamierzone, jak tragedie tych, które miały miejsce na 9/11. Ponadto, w 1990 naukowców z University of Michigan Transportation Research Institute odkryli, że nawet dla kierowców niskiego ryzyka (tych z dobrym rekord jazdy), lot non stop jest bezpieczniejsze niż jazda 303 mil na wiejskich drogach. Obliczana także, że loty z międzylądowań były o wiele bezpieczniejsze niż samochód wycieczki dwa i trzy razy dłuższy od wiejskiej drogi z kierowcą niskiego ryzyka.

Leki i terapia

Osoby z łagodnym lęku przed lataniem może skorzystać z lotów, ale czy tak niechętnie. Lekarz lub psychiatra może przepisać leki anty-lęk jak Klonopin lub Ativan. Te leki są znane jako benzodiazepiny, są stosowane w leczeniu zaburzeń panicznych. Inne osoby mogą być w stanie pokonać swój strach z terapii poznawczej. Zabieg ten opiera się na przekonaniu, że nasze myśli powodują nasze uczucia i zachowania, według Krajowego Stowarzyszenia Terapeutów poznawczo-behawioralnej. Ty i twój doradca rozwiązać swoje obawy o lataniu i pochodzą z różnych technik, aby poradzić sobie i zarządzać niepokój.