adcov.com

Pomoc finansowa dla ofiary raka

Pomoc finansowa dla ofiary raka


Zdiagnozowano raka zmienia życie i przerażające dla pacjentów i ich bliskich. Niestety, oprócz obciążeń fizycznych i emocjonalnych są obciążenia finansowe, a leczenie raka może być bardzo kosztowne. Aby złagodzić ból finansowego raka, istnieje wiele organizacji, aby zwrócić. Istnieją różne formy pomocy oferowane przez te organizacje, w tym pomocy w leczeniu, ogólnej opieki medycznej, ubezpieczenie zdrowotne oraz odszkodowania niepełnosprawności.

Leczenie

Koszt leczenia raka jest na wzrost od dziesięcioleci i nadal idą w górę. Narodowy Instytut Raka (NCI) szacowane 72,1 miliardów dolarów wydano na leczenie raka w 2004 roku, co jest prawie pięć procent wszystkich kosztów leczenia. Każdy, kto w trakcie leczenia raka może spodziewać się spędzić co najmniej kilka tysięcy dolarów na leczenie co najmniej. Istnieje kilka organizacji, aby zwrócić się o pomoc finansową na koszty leczenia. American Cancer Society (ACS) oferuje pomoc dla chorych i ich rodzin, jak robi Cancer Coalition Pomocy Finansowej (CFAC) i CancerCare (patrz Zasoby).

Ogólne Pomoc lekarska

Wielu chorych na raka, oprócz leczenia specyficznych chorób, potrzebują pomocy finansowej dla innych problemów medycznych, które mogą wyniknąć z powodu raka lub leczenia raka. Z kosztów leczenia jeść swoje fundusze, płacąc za regularne wizyty u lekarza może stać się dodatkowym kłopotem. Program, który zapewnia ogólną pomoc medyczną jest Program Hill-Burton. Program ten przekazuje pieniądze do szpitali, które zapewniają wystarczającą ostrożność u pacjentów, którzy nie mogą sobie pozwolić, aby zapłacić za pobyt w szpitalu. Inne programy, które oferują pomoc medyczną są ogólne charytatywne katolickie USA, GovBenefits.gov i Armia Zbawienia.

Ubezpieczenie zdrowotne

Dla chorych na raka, bez ubezpieczenia zdrowotnego, są organizacje tam, aby pomóc. Zdrowia Dziecka Insurance Program (CHIP) zapewnia tanie ubezpieczenie zdrowotne dla dzieci, których rodziny nie robią wystarczająco dużo pieniędzy dla prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, ale zrobić zbyt wiele, aby kwalifikować się do Medicaid. Fundacja Pomocy CancerCare współpłacenia pomaga pacjentom, którzy nie mogą sobie pozwolić, aby opłacić ubezpieczenie dopłat do leków. Inną organizacją, która pomaga z dopłat jest pacjent ze swoją adwokat Fundacja Współpracy Pay Relief Program, który pomaga pacjentom ubezpieczonym z piersi, płuc i raka prostaty, gdy nie może sobie pozwolić na co płaci za leki.

Social Security

Pacjenci z zaawansowanym rakiem mogą kwalifikować się do świadczeń rentowych ZUS. Social Security definiuje jest wyłączona jako niezdolny do pracy z powodu stanu zdrowia przez okres co najmniej jednego roku. Osoby, które są niepełnosprawne otrzymują miesięczny dochód z Social Security, aby pomóc zapłacić za żywność, ubrania i schronienia. GovBenefits.com oferują również pomoc finansową dla chorych na raka niepełnosprawnych.

Inne rodzaje pomocy

Pomoc finansowa dla chorych na raka jest również dla tych, którzy potrzebują zakwaterowanie podczas leczenia, którzy potrzebują pomocy z praktycznych potrzeb, takich jak transport i sprzedaż, i którzy potrzebują pomocy w pokryciu kosztów leczenia i badań przesiewowych. Rodzaj pomocy pacjent ma zależeć będzie od wieku danej osoby, sytuacji finansowej, rodzaju raka i co pomoc będzie używany do. NCI ma listę sześćdziesięciu organizacji i programów zapewniających pomoc finansową dla chorych na raka.