adcov.com

Polimialgia reumatyczna Diagnoza

Polimialgia reumatyczna jest to jest zaburzenie, które powoduje ciężkie zapalenie swojego układu mięśniowo-szkieletowego. Ból i sztywność może rozwinąć w ciągu bioder, szyi i ramion. Objawy pojawiają się nagle. Niektórzy ludzie mogą rozwijać się objawy noc. Według Narodowego Instytutu zapalenia stawów i chorób mięśniowo-szkieletowe i skóry, zespół bólu wielomięśniowego rzadko dotyka ludzi w wieku poniżej 50 lat, ze choroba jest bardziej powszechne u osób starszych. Zanim można postawić diagnozy, lekarz będzie wykluczyć inne warunki, które naśladują bólu wielomięśniowego, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów.

Sed Kursy

Sed stawka to rodzaj badania krwi, która analizuje opad swojego nieskrzepła krwi. Krew jest mierzony w odniesieniu do tego, jak szybko krwinek przechodzi po czym umieszcza się w probówce. Zgodnie z Mayo Clinic, sed stopa może wzrosnąć, jeśli stan zapalny jest obecny. Oznacza to, jest to, że komórki krwi spadnie szybciej niż to, co jest normalne. Sed stopa nie jest w stanie zdiagnozować zespół bólu wielomięśniowego, inne warunki mogą wywołać stan zapalny.

RF przeciwciał

Reumatoidalne czynnikiem jest rodzaj testu, który określa, czy twoje ciało jest tworzenie reumatoidalne przeciwciała czynnika. Czynniki reumatoidalne są znane jako autoprzeciwciał lub białek, które są produkowane przez układ odpornościowy do atakowania tkanek niechcący w organizmie, które są zdrowe. Test RF jest cechą wyróżniającą w diagnostyce bólu wielomięśniowego ze względu na fakt, że RF występuje u osób, które cierpią na choroby autoimmunologiczne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów. Ludzie, którzy cierpią z powodu bólu wielomięśniowego nie mają prezent RF w ich systemie.

Inne badania

Inne badania krwi można zamówić zbadać płytki krwi i krwinki czerwone obecne w krwi. Zgodnie z Mayo Clinic, jeśli cierpią z powodu bólu wielomięśniowego Twoja liczba płytek krwi może być zbyt wysoka. Czerwone krwinki będą również niższe. Wiele osób, które cierpią z powodu bólu wielomięśniowego anemię w wyniku zmniejszenie liczby czerwonych krwinek.

Test C-reaktywnego

Twoja wątroba wytwarza rodzaj białka znanego jako białka C-reaktywnego białka te pomagają organizmowi zwalczać jakiekolwiek obrażenia lub odeprzeć oznaki infekcji. Być może trzeba zrobić badanie krwi w celu wykrycia obecności tych białek. Jeśli masz zespół bólu wielomięśniowego, stężenie białka C-reaktywnego będą podwyższone.

Powikłania

Kiedy zdiagnozowano zespół bólu wielomięśniowego, lekarz zacznie testować za gigantycznym zapaleniem tętnic. Giant areteritis komórka jest powikłaniem bólu wielomięśniowego. Zgodnie z Mayo Clinic, do 20 procent osób cierpiących z bólu wielomięśniowego opracuje gigant zapalenie tętnic. Kiedy cierpisz na gigantycznym zapaleniem tętnic, twoje okładziny tętnicze nabrzmiałe. Giant zapalenie tętnic wpływa głównie tętnic w skroniach, choć tętnice twojej szyi, górnej części ciała i ramion może być dotknięty. Giant zapalenie tętnic może doprowadzić do utraty wzroku, udar mózgu i tętniaka aorty.