adcov.com

Polecane Witaminy dla kobiet

Generycznych i nazwa marki dostępne są witaminy w preparatach specyficznych dla kobiet lub dla osoby dorosłej w użyciu. Organizacja o nazwie Farmakopei Stanów Zjednoczonych (USP) ustanawia standardy jakości, jak również normy dotyczące czystości i zawartości witamin do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Zarówno nad-the-counter i witaminy receptę oceniane są przez nich, choć porady medyczne z lekarzem powinien nastąpić przy rozpatrywaniu wszelkiego rodzaju suplement diety lub zmiany w diecie. Pod uwagę te informacje o zalecanych witamin dla kobiet.

Kwas foliowy

Kwasu foliowego, który jest również nazywany kwasu foliowego lub witaminy B9, jest zalecany przez Food and Drug Administration, które należy podjąć w każdej kobiecie, która może zajść w ciążę, ponieważ pomaga zapobiegać wady wrodzone mózgu. Kobiety, które próbują zajść w ciążę, lub którzy są już w ciąży powinna dostać 400 mikrogramów kwasu foliowego dziennie. Pokarmy, które zawierają naturalny kwas foliowy to szpinak, sok pomarańczowy lub wzbogacone ziarna, takie jak pakowane zbóż; kwasu foliowego mogą być nabywane również jako uzupełnienie lub mogą być składnikiem multiwitaminy i prenatalnych witamin.

Żelazo

Kobiety, które mogą zajść w ciążę powinny upewnić się, spożywać pokarmów lub suplementów, które są bogate w żelazo i wzmocniony. Amerykański Departament Rolnictwa zaleca dzienną dawkę 18 miligramów żelaza dla kobiet w wieku 19 do 30. Żelazo można znaleźć w mięsie, szpinaku i wzbogacanej żywności, jak również w witamin i prenatalnych witamin.

Witamina B12

Kobiety, które są w wieku powyżej 50 lat zaleca się stosowanie suplementów witaminy B12, aby osiągnąć w sumie 2,4 mikrogramów na dobę. Ponadto, Narodowy Instytut Zdrowia Urzędu suplementów diety zaleca, aby kobiety, które są w ciążę co najmniej 2,6 mikrogramów witaminy B12 dziennie, i karmiące piersią powinny dostać 2,8 mikrogramów na dobę. Witamina B12 jest wspiera funkcje poznawcze, a niedobory mogą powodować anemię i demencji.

Witamina C

Kobiety, które mogą zajść w ciążę zaleca się, aby co najmniej 75 mikrogramów na dobę witaminy C. Witamina C pomaga w absorpcji żelaza i może zmniejszyć ryzyko wystąpienia niedokrwistości kobiet w czasie ciąży. Kobiety mogą jeść żywności, takich jak soki cytrusowe lub pomarańczy, lub przyjmować suplement zawierający witaminę C lub tylko się do zalecanego dziennego spożycia, biorąc prenatalnych lub multiwitaminowy każdego dnia.

Witamina D

Kobiety są zalecane przez Food and Drug Administration, aby uzyskać 25 mikrogramów witaminy D dziennie, zwłaszcza tych, którzy są narażeni na ryzyko chorób kości, takich jak osteoporoza. Witamina D jest dodawana do żywności, takich jak mleko i sok pomarańczowy i jest dostępny w dodatkach, jak również dodaje się do witamin. Witamina D ułatwia przyswajanie wapnia, który może zapobiec utracie masy kostnej i suplementy mogą być potrzebne u kobiet w podeszłym wieku, mają ciemną skórę lub nie uzyskać ekspozycję na naturalne światło słoneczne.

Prenatalne i multiwitaminy

Kobiety, które nie otrzymują odpowiedniej ilości składników odżywczych z żywności może być zalecana do skorzystania z dziennego multiwitamina, i tych, którzy mogą zajść w ciążę, mogą rozważyć prenatalnych witaminy. Dodatki te są regulowane przez Food and Drug Administration i zawierać zalecanego dziennego spożycia wielu niezbędnych witamin i minerałów. Niektóre prenatalnych witamin obejmują również środki zmiękczające kał i błonnik zmniejsza ryzyko zaparć, które mogą wyniknąć z żelaza lub ciążą.