adcov.com

Pokarmy zawierające naturalny progesteron

Pokarmy zawierające naturalny progesteron


Progesteron jest hormonem, znajdują się zarówno u mężczyzn jak i kobiet, chociaż jest identyfikowany jako żeński hormon. Równoważy wpływ estrogenów w organizmie. Kobiety produkują hormon w jajnikach, gdzie działa do regulacji wyściółki macicy. U kobiet, leczenie progesteronem jest używany jako antykoncepcji, aby ustabilizować miesiączkowe nieregularne krwawienia, w celu zmniejszenia objawów PMS i jako część po menopauzie hormonalnej terapii zastępczej (HTZ).

Progesteron u mężczyzn

Mężczyźni produkują hormon w ich jądrach, gdzie w końcu zmienia się w testosteron. U mężczyzn leczenie progesteronem wykorzystywane do pomocy zdrowia prostaty, zmniejszenia powiększenia prostaty i może zapobiec rakowi prostaty. Terapia progesteronem zazwyczaj wykonywane za pomocą iniekcji, tabletki, lub kremu.

Dzikie Ignamy

Dzikie bataty, nie mogą być mylone z hodowanych przędz lub słodkich ziemniaków, zawierają naturalną postać progesteronu, ale nie wykazano, że są skuteczne. Według dr Andrew Weil, "Dzikie yam (Dioscorea) były promowane jako źródło naturalnego progesteronu w celu łagodzenia objawów menopauzy lub wraz z wieloma innymi problemami kobiet w zakresie od menstruacyjny skurcze miesięczne wahania nastroju. Roszczeń o skuteczności dziki włókno krem ​​opiera się na fakcie, że dzikie przędze zawierają prekursor hormonów steroidowych zwanych diosgeniny. Jednakże diosgeniny sama ma aktywność hormonalną i nie mogą być przekształcane w organizmie człowieka do wszystkiego, co robi. "

Cynk i Progesteron

Najlepiej spożywać w składniki odżywcze, aby zwiększyć swój poziom progesteronu jest cynk. Cynk jest regulatorem hormonalnej u mężczyzn i kobiet. Cynk przyczynia się do zwiększenia stężenia w organizmie progesteronu, podczas gdy obniżenie poziomu estrogenów. Cynk ma także wiele innych korzyści zdrowotnych, takich jak: pobudzenie układu odpornościowego, utrzymania mocnych kości, gojenie się ran i zachowaniu poziomu energii.

Źródła żywności cynku

Cynk jest zazwyczaj w źródeł białkowych. Wysokie źródłem cynku są: chude czerwone mięso, ostrygi, ciemne mięso indyka, fasola, kiełki pszenicy, tofu, jaja, mleko, jogurt, płatki śniadaniowe, produkty pełnoziarniste i zielone warzywa liściaste. Cynk jest często lepiej absorbowany przez organizm, gdy jest spożywana razem źródła witaminy C.

Suplementacja cynku

Długoterminowa suplementacja cynku z powyżej 50 mg dziennie powinny być omówione z lekarzem prowadzącym, gdyż może to prowadzić do niedoboru miedzi. Pamiętaj, aby podać wszelkie cynk można konsumować jako część codziennej multiwitaminowy w tej kwocie. Dawki powyżej 150 mg należy unikać, ponieważ mogą one powodować zawroty głowy, biegunka, senność, wymioty, ospałość i brak koordynacji mięśniowej.