adcov.com

Pokarmy zapobiec retencji wody

Pokarmy zapobiec retencji wody


Jeśli okaże się, że czujesz się nadęty i nieco cięższe niż zwykle, to nie może być dlatego, że przybrał na wadze. Jest możliwe, że może po prostu być zatrzymywania wody. Jest to tym bardziej prawdopodobne, jeśli już jeść dużo słonych pokarmów lub przyjmowania niektórych leków. Jednakże, istnieje kilka prostych zmian, które można wprowadzić w diecie, aby zapobiec zatrzymywaniu wody.

Owoce

Owoce, które mają wysoką zawartość wody, takie jak arbuz, pomoże zmniejszyć ilość płynu przechowywane w organizmie. Pozostałe owoce, które pomogą Ci schudnąć wody zawierają owoce cytrusowe, takie jak grejpfruty i pomarańcze.

Ważne jest również, aby upewnić się, że owoce jeść są bogate w potas i błonnik. Oba te składniki odżywcze są ważne, aby zatrzymać retencję nadmiaru płynów. Owoce bogate w potas i błonnik to melony i jabłka.

Warzywa

Najlepsze warzywa dla ludzi, którzy próbują uniknąć wzdęcia są zielone warzywa, takie jak kapusta, szpinak i kapusta włoska. Produkty te są również bogate w potas, który pomaga zrównoważyć poziom płynów. Pozostałe warzywa to te, które są bogate w wodę, takie jak ogórek i seler. Choć to zawsze dobry pomysł, aby dodać więcej warzyw do diety, to jeszcze bardziej ważne, jeśli mają skłonność do zatrzymywania wody. Jednak chcesz mieć pewność, że jedzenie żywności, surowców, jeśli to możliwe i na pewno nie dodając soli, jeśli zdecydujesz się gotować warzywa. Każdy nadmiar sodu prowadzi jedynie do dodatkowych retencji wody.

Ciecze

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale jeden z najlepszych sposobów, aby uniknąć wzdęć i zatrzymywania wody pitnej jest więcej płynów. Co najważniejsze, spróbuj pić więcej wody niż zwykle zrobić. Jeśli nie lubisz czystej wody, spróbuj wyciskania soku z cytryny w szklance. To daje do wody trochę smaku i rzeczywiście pomóc w zmniejszeniu retencji wody.

Dodatkowo do picia większej ilości wody, istnieje płynów takich jak sok żurawinowy i niesłodzone herbaty mniszka diuretyki, które są naturalne i pomogą Ci rzucić wodę weight.Try 01:59 filiżanek każdy dzień, które mogą pomóc złagodzić objawy.