adcov.com

Pokarmy, obniżyć poziom cholesterolu

Wysoki poziom cholesterolu może prowadzić do problemów zdrowotnych zabił, wielu z udziałem układu krążenia. Rodzaje żywności, które pomagają utrzymać dobry poziom cholesterolu i złe górę poziom cholesterolu w dół są bardziej powszechne i łatwe do pracy w diecie niż myślisz. Przez wprowadzenie kilku z tych rodzajów żywności w diecie, można uniknąć chorób serca, zawału serca i innych.

Błonnik rozpuszczalny

Błonnik rozpuszczalny Udowodniono obniżyć zły cholesterol, obniżając wchłanianie w organizmie cholesterolu podczas trawienia. Zalecana dzienna porcja błonnika rozpuszczalnego jest dziesięć gramów lub więcej. Jeden i pół filiżanki gotowanych płatków owsianych, na przykład, mają więcej niż połowę swojej codziennej włókna, i możesz spełnić swoje całkowite dzienne zapotrzebowanie, dodając bogate w błonnik owoce. Inne produkty spożywcze, które są bardzo wysokie w błonnik rozpuszczalny to brązowy ryż, otręby owsiane, jabłka, groch, ziemniaki, fasola pinto, brokuły i marchew.

Omega 3

Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne dla zdrowego mózgu i układu krążenia. Udowodniono, że w celu obniżenia poziomu cholesterolu, oprócz zapobiegania powstawaniu skrzepów krwi i ciśnienie krwi. Badania wykazały również, że dieta bogata w kwasy omega-3 mogą zapobiegać nagłej śmierci u osób, które miały poprzednie ataki serca. Omega-3 są również, aby być pomocne w odchudzaniu, ponieważ reguluje poziom cukru we krwi i metabolizm. Kilka rodzajów tłustych ryb, w tym łososia, tuńczyka, sardynki i śledzie zawierają duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3. Niektóre inne pokarmy o wysokim poziomie są nasiona lnu, orzechy, soja, tofu i squasha. Możesz również suplementy oleju rybnego, aby uzyskać omega-3 w diecie.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek okazał obniżać poziom cholesterolu, złe dzięki zdrowych przeciwutleniaczy. Eksperci twierdzą, że oliwa z oliwek jest najlepsza, ponieważ przechodzi przez mniej przetwarzania. Zalecane przez FDA, że dwie łyżki oliwy z oliwek są spożywane każdego dnia, aby jego świadczenia obniżających poziom cholesterolu należy postrzegać. Korzystanie z oliwy z oliwek w wielu sytuacjach, w których będzie można używać masło jest dobrym sposobem, aby dostać się do diety; na przykład z plasterków chleb pełnoziarnisty, w kuchni, i jako opatrunek w warzywa, sałatki i makarony.