adcov.com

Pokarmy, których należy unikać Jeśli rozpoznano gruźlicy

Według Światowej Organizacji Zdrowia, osoby z czynną gruźlicą, którzy nie otrzymali leczenia będzie zainfekować średnio 10-15 osób rocznie. Ryzyka i objawy gruźlicy, znane także jako TB, można zmniejszyć poprzez spożywanie żywności, pełne witamin z grupy B, żelaza i przeciwutleniaczy, i pobyt z dala od wyrafinowanych potraw takich jak cukier i białe pieczywo.

Cukier rafinowany

Niektóre produkty, takie jak produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa może zmniejszyć objawy gruźlicy. Ale są też inne pokarmy, szczególnie wyrafinowane pokarmy, które powinny być unikane przez osoby z TB. Obejmuje to białe pieczywo, cukier biały, rafinowany zbóż i słodyczy, takich jak ciasta i desery.

Sosy

Sosy pełne sodu i cukru, takie jak sos do makaronu z sosem barbecue, należy unikać, jak również. Spróbuj jabłko lub sos żurawinowy jako alternatywę.

Herbata

Mocnej herbaty z dużo kofeiny należy unikać, ponieważ kofeina jest stymulantem. Jednak zgodnie z University of Maryland Medical Center stronie kofeiny z zielonej herbaty może być stosowany w połączeniu z TB leczenia ze względu na jego właściwości przeciwutleniających.

Kawa

Kawy może mieć pewne zalety, takie jak zmniejszenie ryzyka wystąpienia kamieni żółciowych oraz choroby Parkinsona, ale nie pomaga TB pacjentów. Ponieważ kawa jest uważany pobudzający należy unikać także.

Ogórki

Dobrze zbilansowana dieta jest ważna w ogóle, ale w szczególności dla osób zarażonych gruźlicą - dlatego ważne jest, aby oglądać spożycie sodu. Pokarmy bogate w sód to ogórki i przyprawy, które zawierają ogórki, takie jak pieczone. Według Dietbites.com, a 1 do 2 uncji Porcja koperku pikle może zawierać aż 850 miligramów sodu.