adcov.com

Pokarmy, które zwiększają kolagenu i elastyny

Pokarmy, które zwiększają kolagenu i elastyny


Kolagen to rodzaj białka, które pomaga skórze zdrowy wygląd, gładka i bez zmarszczek. Dzieci mają dużo kolagenu przechowywane w ich ciałach; to dlaczego ich skóra jest elastyczna i świeże spojrzenie. Innym białkiem skóry, która pomaga zachować elastyczność jest elastyny. Dla osób starszych, które chcą mieć młodszy wygląd skóry, jedzenie żywności, które zwiększają te dwa białka jest dobry zakład.

Produkty sojowe

Produkty sojowe mają element o nazwie genisteina, która pomaga zwiększyć produkcję kolagenu w skórze. Pomaga również blokować enzymy, które działają rozbić skórę. Każdy produkt sojowy zawiera tyle genisteiny pomóc poziom kolagenu. Możesz spróbować mleko sojowe, ser sojowy lub surowe soynuts. Substytuty mięsa, takie jak tofu, tofu boczkiem i tofurkey wszystkich pomocy, też.

Zielone warzywa liściaste

Zielone warzywa liściaste zawierają element o nazwie luteina, która również pomaga zwiększyć elastyny, aby pomóc zatrzymać skóra elastyczna. Warzywa te mają również dużo witaminy C, która może pomóc niezbędne białka wykonywać swoją pracę. Spróbuj szpinak czy kapusta. Inne zielone warzywa, które mogą pomóc to Collard Greens, frisee i rukolą.

Witamina A i pokarmy bogate siarki

Poziom kolagenu pozytywnie odpowiedzieć na żywności, które są bogate w elementy siarki lub witaminy A. Te pomóc promować produkcję kolagenu. Dodaj zielone i czarne oliwki w diecie, lub ogórki lub selera, w celu zwiększenia zawartości siarki. Witaminy A, jeść surowe marchewki lub świeże kantalupa. Pieczone słodkie ziemniaki prażone lub zawierają też dużo witaminy A.