adcov.com

Pokarmy, które pozwoli na obniżenie cholesterolu LDL

Według American Heart Association, wysokim poziomem cholesterolu LDL lub złego cholesterolu, powodują narastanie blaszki miażdżycowej w tętnicach i zwiększa ryzyko udaru mózgu i zawału serca. Zdrowa dieta jest kluczem do zapobiegania i cofania niebezpieczny poziom LDL.

Światłowód

Według MayoClinic.com, rozpuszczalny błonnik zmniejsza wchłanianie cholesterolu, a zaledwie 10 gramów dziennie wystarczy do obniżenia poziomu LDL. Dobrym źródłem błonnika rozpuszczalnego m.in. płatki owsiane, fasola, jabłka, gruszki, banany, brokuły, jęczmień.

Omega-3 kwasy tłuszczowe

Omega-3 kwasy tłuszczowe mają prawo do obniżenia cholesterolu LDL i podniesienie HDL lub dobry cholesterol, który wydaje się nosić cholesterolu z dala od arterii. Tłuste ryby są doskonałym źródłem kwasów omega-3, gdy spożywane co najmniej dwa razy w tygodniu w formie łosoś, makrela, pstrąg, śledź czy sardynki.

Orzechy

Orzechy, zwłaszcza włoskie, może obniżyć poziom cholesterolu we krwi z ich steroli roślinnych i tłuszczów nienasyconych. Orzechy są gęste kalorii żywności, więc ograniczyć się do kilku dziennie orzechów włoskich, migdałów, orzeszków ziemnych, orzechów laskowych, pistacji i pekan.

Steroli roślinnych / stanoli

Sterole roślinne i stanole blokowania absorpcji cholesterolu. American Heart Association zaleca zatem ludzie z wysokim poziomem LDL spożywać 2 g dziennie, jedząc pokarmy wzbogacone stanoli, takie jak rozprzestrzenianie margaryny, płatki i sok pomarańczowy.

Zdrowe tłuszcze

Zużywa mniej nasyconych tłuszczów, jest ważnym elementem w celu obniżenia stężenia cholesterolu LDL. Wymień je na obfite zdrowe tłuszcze nienasycone, takie jak olej z oliwek, oleje z orzechów i oleju z ryb.