adcov.com

Pokarmy, które powodują niski funkcji tarczycy

Pokarmy, które powodują niski funkcji tarczycy


Niektóre produkty zostały zgłoszone powodować zaburzenia funkcji tarczycy. Wyeliminowanie lub ograniczenie ilości tych wspólnych żywności z diety może zmniejszyć negatywne skutki uboczne na swojej tarczycy.

Sojowy

Soja jest goitrogen, które wielokrotnie wykazano, wpływają negatywnie na tarczycy. Unikanie dużych ilości produktów sojowych jest dobre podejście do kwestii tarczycy pomaga.

Suplementy wapnia

Suplementy wapnia, środki zobojętniające kwasy i środki spożywcze o dużej ilości wapnia w nich nie powinien być spożywany podczas stosowania leczenia tarczycy, ponieważ mogą one wpływać na wchłanianie.

Warzywa kapustne

Warzywa kapustne, takie jak brokuły, kalafior i kapusta mają znaczne ilości goitrogens, że negatywny wpływ na tarczycę. Gotowanie warzyw można zmniejszyć ilość goitrogens obecnych w pożywieniu.

Nabiał

Produkty mleczne zawierają hormonów i antybiotyków, które mogą wprowadzać jeszcze większego stresu na układ hormonalny. Kazeiny w produktach mlecznych dalej zakłóca jego funkcjonowanie.

Cukier

Według dr Cass Ingram w swojej książce Eat Right or Die Young, cukier może wypalić nadnerczy i tarczycy. Jeśli jest zbyt dużo cukru, spożycia, może nawet zniszczyć tarczycę.