adcov.com

Pokarmy, które powodują ból wrzód

Pokarmy, które powodują ból wrzód


Najczęstszą przyczyną wrzodów jest nazywany bakterie H. pylori. Zakażenie H. pylori powszechnie skutkuje pogorszeniem błony śluzowej, powodując ból brzucha. Chociaż potrzebne są specjalistyczne zabiegi leczyć wrzody, zmiany w diecie mogą być tymczasowo zmniejszyć ból wrzodów.

Znaczenie

Wrzód jest zasadniczo rany w brzuch. Jeśli rany jest narażony na działanie kwasu żołądkowego powoduje ból. Zmniejszanie palenie papierosów i pewne produkty spożywcze mogą kontrolować uwalnianie kwasu żołądkowego.

Kwasowo-zwiększenie Foods

Pokarmy, które zwiększają wydzielanie soku żołądkowego są kawa, herbata, pieprz cayenne i alkohol. Osoby, od czasu do czasu o nietolerancji kwaśnych owoców takich jak pomarańcze czy pomidory.

Włókno

Włókno pomaga zmniejszyć wytwarzanie kwasu popychając zawartości żołądka przez układ pokarmowy. Pokarmy bogate w błonnik to całe ziarna, zboża i warzywa, takie jak seler, marchew i brokuły.

Odpowiednie składniki odżywcze

Na wrzody leczyć, konieczne jest odpowiednie odżywianie. Ważne jest, aby postępować zgodnie MyPyramid zaleceń dietetycznych USDA, jak również biorąc codziennie multiwitaminowy.

Inne zabiegi

Wrzody żołądka są powszechnie leczone recepty antybiotyków. Owrzodzenia występujące w dużych lub jelita cienkiego może wymagać operacji.