adcov.com

Pokarmy, które pomogą podnieść HDL

HDL jest znany jako pomocne cholesterolu, ponieważ pomaga wyeliminować szkodliwe cholesterolu LDL, a jednocześnie zapewnia ochronę do układu sercowo-naczyniowego. Ważne jest, aby podnieść poziom HDL, ponieważ może zmniejszyć ryzyko chorób serca i innych dolegliwości związanych z układem sercowo-naczyniowego. Jedzenie żywności, które pomagają podnieść poziom HDL pomoże Ci przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i prowadzić zdrowszy styl życia.

Omega-3 kwasy tłuszczowe

Jedzenia różnorodnych pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe Omega-3. Omega-3, tłuszcze nienasycone, może pomóc zwiększyć poziom HDL, zgodnie z Mayo Clinic. Pokarmy bogate w Omega-3 są ryby z zimną wodą, takie jak sardynki, makrela, tuńczyk biały (jeśli puszkach, bez oleju), troć i łosoś. Salmon, zgodnie z Mayo Clinic, jest szczególnie użyteczna, ponieważ zawiera duże przeciwutleniaczy i właściwości anty-zapalne. Zaleca się jeść ryby przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jeśli nie lubisz ryb, podjąć suplementów oleju rybnego.

Używaj oliwy z oliwek i / lub rzepakowy. Zgodnie z Mayo Clinic, oliwki i oliwa z oliwek pomaga podnieść poziom HDL. Zarówno oliwa z oliwek i olej rzepakowy zawiera serce zdrowe tłuszcze jednonienasycone i omega-3 kwasy tłuszczowe. Zaleca się spożywać od 1 do 2 łyżeczki tych olejów codziennie czerpać najlepsze korzyści zdrowe dla serca.

Błonnik rozpuszczalny

Jedz pokarmy bogate w błonnik rozpuszczalny. Rozpuszczalny błonnik usuwa szkodliwe cholesterolu z tętnic i zwiększa HDL, amerykański Departament Rolnictwa mówi ..

Jeść pełnoziarniste. Te pokarmy zdrowe serca służyć dwóm celom. Pomagają one usunąć szkodliwego cholesterolu ścianach tętnic i zwiększenie HDL. Pełnoziarniste zawierają jęczmień, brązowy ryż, quinoa, pszenżyto, pszenica całość, kiełki pszenicy, otręby pszenne i kamut. Owies są godne uwagi mocarze rozpuszczalne włókna, Mayo Clinic mówi. Zaleca się, aby uzyskać co najmniej 10 g rozpuszczalnego błonnika dziennie dla uzyskania najlepszych rezultatów. Można to łatwo zrobić przez jedzenie 1 1/2 filiżanki gotowanych płatków owsianych rano i dodanie do niej plasterki banana.

Jeść różne owoce. Owoce cytrusowe, takie jak pomarańcze, grejpfruty, cytryny i limonki pomaga podnieść poziom HDL, zgodnie z Mayo Clinic. Jabłka, winogrona i jagody, takie jak jagody, truskawki i maliny mają również te właściwości, według USDA.

Jeść fasolę. Nerek i czerwona fasola, inaczej znane jako rośliny strączkowe, są węglowodany o niskiej glikemii, które podnoszą swój poziom HDL. Zgodnie z American Heart Association i USDA ziarna są źródła białka o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości rozpuszczalnego błonnika.

Steroli roślinnych

Roślin jeść żywności wzbogaconej o sterole. Według fatfreekitchen.com, pokarmy wzbogacone w sterole roślinne pomagają podnieść poziom HDL. Można znaleźć wiele wzbogaconych żywności na swoich półkach supermarketów, takie jak jogurt, lody, pieczywo, batony energetyczne, produkty sojowe, koktajli owocowych i zbóż pełnoziarnistych.