adcov.com

Pokarmy, które pomagają leczyć kamieni nerkowych

Raz kamienie nerkowe utworzyli, jedynym sposobem ich leczenia jest je przekazać lub je usunąć. Można jednak zmienić swoją dietę, aby zapobiec niektóre rodzaje tworzeniu się kamieni w pierwszej kolejności.

Błonnik nierozpuszczalny

Jeśli kamienie nerkowe są wykonane z szczawianu wapnia i fosforanu wapnia, co można jeść żywności o wysokiej zawartości błonnika nierozpuszczalnego, aby zapobiec przyszłym kamienie. Błonnik nierozpuszczalny znajduje się w żywności, takich jak pieczywo pełnoziarniste i kasze, fasola, otręby i warzywa, takie jak kapusta i marchew. Nierozpuszczalny błonnik może zmniejszyć ilość wapnia, który wylewa się moczu.

Wapń

Najczęstszym typem kamieni nerkowych są utworzone z szczawianu wapnia. Eksperci InteliHealth Aetna mówią dieta bogata w wapń może pomóc zatrzymać nowych kamieni szczawianu wapnia od formowania. Staraj się jeść dużo produktów mlecznych, takich jak mleko o niskiej zawartości tłuszczu, ser i jogurt.

Pokarmy o zapobieganiu Zakażenie układu moczowego

Jeśli masz zakażenie dróg moczowych (UTI), organizm może tworzyć struwit kamienie. Możesz zapobiec ich poprzez dietę, która zmniejsza szanse zachorowania na ZUM. Badanie 2003 okazało się, że kobiety, które jadły jogurt i pili sok żurawinowy rzadziej doświadczają ZUM niż ci, którzy nie.

Czego unikać

Lekarze na stronie Urologia kanału zalecane zmniejszenie ryzyka przyszłych kamieni nerkowych poprzez spożywanie diety o niskiej zawartości sodu. Zbyt dużo soli może produkować wapnia w moczu. Na swojej stronie internetowej GI Care, gastroenterolog Jackson Siegelbaum przestrzega przed suplementacja witaminy C, jeśli masz kamienie szczawianu wapnia, gdyż organizm produkuje szczawianów, gdy używa witaminy C. Lekarz może również powiedzieć, aby obniżyć szczawianowych bogate żywności i napojów, takie jak rabarbar, słodkie ziemniaki, szpinak, buraki, cola i herbata.

Rozważania

Istnieje kilka różnych typów kamieni nerkowych. Zanim będzie można ustalić, które pokarmy pomoże zapobiec swoją szczególną sytuację, należy skontaktować się z lekarzem, aby ustalić typ kamieni nerkowych.