adcov.com

Pokarmy, które leczyć trądzik

Trądzik jest często uważane za problem dojrzewania, ale wiele osób dorosłych regularnie doświadczają wyprysków. Dziesiątki produktów do pielęgnacji skóry obiecują pomóc oczyścić skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków, ale jeden z najlepszych sposobów zapobiegania flareups lub wyczyścić skórę jest żyć zdrowego stylu życia. Oprócz ćwiczeń i pobyt uwodniony, wiele żywności są pełne składników odżywczych, które są dobre dla skóry.

Żywność z Sulphur

Siarka pomaga organizmowi utrzymać skórę, paznokcie i włosy zdrowe, więc jedzenie żywności, które naturalnie zawierają siarki może być dobre dla zapobiegania trądziku lub czyszcząc skórę. Pokarmy zawierające siarkę należą jaja, kapusta, mięso wołowe, czosnek, ryby i suszone fasoli.

Żywność z cynku

Cynk promuje zdrowy układ odpornościowy i skórę zdrowia, więc jeść pokarmy bogate w cynk może pomóc w leczeniu trądziku. Pokarmy zawierające cynk należą ostrygi i inne owoce morza, czerwone mięso, kiełki pszenicy, jaja, nasiona dyni i tofu.

Kwasy tłuszczowe

Jednym z objawów organizm nie dostaje tyle niezbędnych kwasów tłuszczowych może być trądzik. Dietę bogatą w tych olejów może zapobiec wyprysków. Pokarmy zawierające niezbędne kwasy tłuszczowe zawierają orzechy i nasiona, tłuste ryby, takie jak łosoś i tuńczyk, i zielonych, liściastych warzyw.

Żywność z witaminą A

Witamina A jest dobre dla skóry i może pomóc z trądzikiem. Pokarmy bogate w witaminę A to szpinak, marchew, słodkie ziemniaki i wzbogacanych produktów mlecznych. Może on również być traktowane jako dodatek.

Żywność z witaminą E

Podobny do witaminy A, witaminy E promuje zdrową skórę. Występuje także w ufortyfikowanych produktów mlecznych. Orzechy są kolejnym dobrym źródłem witaminy E, jak kiełki pszenicy. Jest on również dostępny jako dodatek.