adcov.com

Pokarmy, jeść, kiedy nie masz tarczycy

Pokarmy, jeść, kiedy nie masz tarczycy


Ludzie, którzy przechodzą do tyroidektomię, częściowe lub całkowite usunięcie tarczycy, wystąpić stan zwany niedoczynność tarczycy. Z tego stanu, poziom hormonów są zbyt niskie dla komórki organizmu, aby uzyskać wystarczającą ilość hormonów tarczycy, a procesy organizmu spowalnia, zgodnie z American Thyroid Association. Zmiany w diecie są niezbędne dla osób, które zostały poddane tyroidektomię, przy zmniejszonej diety cholesterolu zaleca.

Wytnij Cholesterol

Około 90 procent osób cierpiących na niedoczynność tarczycy również wystąpić wysoki poziom cholesterolu. Amerykańskie Stowarzyszenie Clinical Endocrinolo- wyjaśnia dlaczego. "Jeśli tarczyca produkuje zbyt mało hormonów, może spowolnić metabolizm, mające bezpośredni wpływ na zdolność organizmu do oczyszczenia cholesterolu z krwi." Wysoki poziom cholesterolu we krwi jest jednym z podstawowych elementów, chorób serca, główną przyczyną śmierci na całym świecie.

Zwiększyć spożycie produktów, które nie zawierają cholesterolu, takich jak owoce, warzywa, ziarna, orzechy, nasiona, i innych żywności pochodzącej z roślin. Wytnij zwierząt i produktów mlecznych z diety jajka, unikając, mięsa, drobiu, owoców morza i tłuszczów nasyconych.

Mleczarnia

Spożywać niskotłuszczowe produkty mleczne, takie jak mleko, sery i jogurty. Używać margaryny zamiast masła, które jest bogate w cholesterol i tłuszcze nasycone. Mimo, że margaryna jest przetwarzany ciężki produkt uwodornionych tłuszczów, które zwiększają poziom cholesterolu, margaryna, które są sprzedawane w formie płynnej lub w doniczkach (zamiast w sztyfty) będzie zazwyczaj zawierać mniej tego "złego" tłuszczu. Zużycie wszystkich tłuszczów powinno być umiarkowane i całkowite od 25 do 35 procent dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Omega-3

Jedz co najmniej dwóch porcji tłustych ryb, takich jak łosoś, pstrąg, śledź, każdego tygodnia. Zawierają one omega-3 kwasów tłuszczowych, są źródłami wielonienasyconych i jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, które przyczyniają się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi przy stosowaniu w miejscu "tłuszczów zły", takich jak nasycone tłuszcze i trans. Inne źródła obejmują awokado, oliwek, orzechów włoskich i ciekłe oleje roślinne, takie jak sojowy, kukurydziany, szafranowy, olej rzepakowy, oliwę i słonecznika, zgodnie z American Heart Association.

Białko

Źródła białka powinna zawierać chude mięso i drób bez skóry. Wieprzowina i mięso czerwone z napisem "schab" lub "okrągłe" zazwyczaj mają najniższy ilość tłuszczu. Groch, fasola i soczewica są również doskonałym źródłem białka z małą ilością tłuszczu i bez cholesterolu. Zawsze wybrać "biały" mięso drobiu, a nie "ciemności". Produkty sojowe są niskie stężenia cholesterolu i wysoką zawartość białka jeszcze mogą zakłócać działanie niektórych leków stosowanych w chorobach tarczycy. Dietetyk i lekarz powinien być konsultowany przed dodaniem soi do diety.

Pokarmy roślinne

Jako zasada, środek spożywczy pochodzi z rośliny, a nie zwierząt, jest jednym z lepszych żywności jeść, gdy nie masz tarczycy. Mayo Clinic zaleca zakup świeżych lub mrożonych warzyw lub owoców, podczas gdy opierając się pokusie warzyw, które są smażone, panierowane lub wykonane z ciężkich sosów. Jeść mąkę pełnoziarnista, pieczywo pełnoziarniste, brązowy ryż i płatki zbożowe bogate w błonnik. Całe ziarna powinny być zawsze wybrana przez wyrafinowane białej mąki, makaronu lub ryżu białego. Ponadto, aby zapewnić ważne witaminy i składniki odżywcze, wiele pełnoziarniste (siemię lniane) zawierają w szczególności kwasów omega-3 kwasy tłuszczowe obniżające poziom cholesterolu we krwi.