adcov.com

Pokarmy bogate w wapń, potas i magnez

Wapnia, potasu, magnezu i pracują razem w organizmie. Ważne jest, aby znaleźć właściwą równowagę każdego z nich w celu zapewnienia optymalnego wchłaniania. Nie możesz wziąć drogich suplementów, aby uzyskać odpowiednie ilości wapnia, magnezu i potasu, może po prostu trzeba zmienić dietę. Możesz być zaskoczony, jak wiele żywności zawierają bogate ilości wapnia, magnezu lub potasu.

Pokarmy bogate w wapń

Żywności, takich jak mleko, ser i jogurt zawierają wapń. Tak zrobić ciemne warzywa liściaste. Kapusta, rzepa, brokuły, brukselka i kapusta są bogatym źródłem wapnia. Konserwy rybne (z kości), takie jak łosoś, sardynki i makrela są również dobrym wyborem.

Pokarmy zawierające potas

Owoce bogate w potas to banany, morele, śliwki, daktyle, kantalupa, arbuz i truskawki. Żywności, takich jak łosoś, fasola, indyka i ryby zawierają także potas, jak zrobić, groszek, warzywa, szpinak i pomidory. Jeśli zużywają trzy z tych elementów dzień, prawdopodobnie wystarczająco dużo potasu.

Pokarmy bogate w magnez

Trudniej jest uzyskać odpowiednie dzienne ilości magnezu przez żywności samodzielnie, ponieważ mniej żywności mają wysoki poziom magnezu. Migdały, orzechy nerkowca, nasiona dyni i orzechy brazylijskie są dobre wybory. Jęczmień, quinoa i cała mąka pszenna są inni. Swiss boćwina, szpinak i białe i czarne ziarna są również ważnym źródłem magnezu.

Pokarmy wzbogacone w wapń

Pokarmy, takie jak mleko migdałowe, mleko ryżowe, mleko sojowe, różne rodzaje soków, pieczywa i zbóż są często wzbogacone w wapń i może być łatwo dodana do codziennej diety.

Inne źródła magnezu

Może to być ważne w celu znalezienia innych źródeł magnezu, wapnia jak konkuruje magnezu w organizmie. Zbyt dużo wapnia oznacza jeszcze mniej magnezu. Biorąc codziennie suplement może być mądry, lub można zrelaksować się w gorącej kąpieli i uzyskać magnez też. Wystarczy dodać 1 do 2 szklanki soli Epsom do kąpieli w nocy i cieszyć się spokojny sen w nocy. Właściwa magnezu jest niezbędny do spokojny i regenerujący sen.