adcov.com

Pokarmy bogate w gluten

Pokarmy bogate w gluten


Gluten jest substancja, która jest obecna w pszenicy, pszenicy i innych produktów spożywczych. Niektórzy ludzie mają alergię na gluten i należy unikać go w diecie. Jak gluten występuje w wielu produktach, a to dodanego składnika, nawet w pozycji niż pszenica, może to być trudne, aby wiedzieć, co jest bezpieczny do spożycia.

Chleb, Chleb przedmioty

Większość pieczywa zawiera mąkę pszenną, która jest bogata w gluten. Niektóre pieczywa może konkretnie stwierdzić, że są bezglutenowe, ale większość to wysokiej zawartości glutenu, w tym bułeczki, bułki i bagietki i pizzy.

Pieczone przedmioty

Pieczonych, takich jak ciasta, ciastka i babeczki, ciastka są zwykle wykonane z mąki pszenicznej, która zawiera gluten, o ile nie podano inaczej.

Mąki

Mąka, w tym mąki wszechstronnego, mąki, mąki ciasta chlebowego i samo-rosnące mąki, wykonana zazwyczaj z pszenicy i glutenu bogate. Wykonane z mąki żytniej zawiera glutenu. Smażone lub panierowane przedmioty, takie jak smażony kurczak i panierowane ryby zawierają mąkę i, w rezultacie, glutenu. Mąka bezglutenowa jest dostępny, w tym wykonane z mąki sojowej, ryż, ziemniaki, proso, mąki kukurydzianej i migdałów.

Frytki

Wiele chipy użyć gluten jako dodatkowy aromat. Ważne jest, aby sprawdzić składniki dodatkiem ekstraktów glutenu lub glutenu.

Przyprawy, przyprawy i sosy

Gluten może być dodany składnik wielu przypraw, sosów, domowych przypraw, a nawet sos. Sprawdzić składniki, takie jak ekstrakt słodu lub sztucznego aromatyzujący, proszek do pieczenia i modyfikowanej skrobi, z których wszystkie mogą zawierać glutenu.