adcov.com

Pokarmy bogate w Boosterów dopaminy

Pokarmy bogate w Boosterów dopaminy


Dopamina jest neuroprzekaźnikiem, który pomaga uczyć i mózg kontroluje ruchy dowolne. Dopamina nie można znaleźć w żywności, ale jest aminokwas o nazwie tyrozyna, że ​​może pomóc twój mózg produkować więcej dopaminy. Związek ten znajduje się w żywności, takich jak ser, wołowina i tofu.

Produkty sojowe

Produkty sojowe takie jak tofu lub prażone orzeszki sojowe zawierają aminokwasu tyrozyny, które mogą pomóc swoje produkty mózgu dopaminy. Soja jest również głównym składnikiem wielu produktów, takich jak wegetariańskie burgery wegetariańskie lub faux mięs. Zapewniają one korzyści dopaminy bez dużej zawartości tłuszczu źródeł mięsnych tyrozyny jak stek lub provolone.

Twaróg i jogurt

Ten niskotłuszczowy ser wysokobiałkowy jest zwykle na "musi jeść" list żywności ekspertów medycznych. Ma większą zawartość białka niż inne twarde jak i miękkie sera parmezan i Comte'a. Ser jest jednym z najdoskonalszych pokarmów dla tyrozyny - w rzeczywistości aminokwasów pochodzi od greckiego słowa sera: ". Tyro" Jogurt jest inny zdrowy sposób, aby uzyskać białka zawierające aminokwasy z produktu mlecznego bez dużo tłuszczu, że ser zawiera często.

Banany

Te bardzo zdrowe owoce zawierają dużo więcej niż potasu. Banany są również źródłem tyrozyny. W mózgu, to tyrozyna jest aminokwasem, że neurony mózgu zamieniają się w związki nor-adrenaliny i dopaminy. Te neuroprzekaźniki pomóc z ruchu fizycznego, jak i czujności, koncentracji i pamięci.