adcov.com

Poison Oak Zakażenie

Dotykanie liście, gałęzie lub łodygi rośliny trujący dąb może powodować swędzenie, czerwona wysypka, która trwa kilka tygodni, aby uzdrawiać. Wysypka pojawia się zwykle 12 do 72 godzin po dotknięciu zakład, zgodnie z American Academy of Dermatology. Świąd może być często zwolnione z ponad-the-counter leków, chociaż ciężkie reakcje alergiczne z zakażeniem mogą wymagać pomocy medycznej.

Identyfikacja

Dąb trucizny rośnie jako krzew lub winorośli. Liście rośliny mają nieregularne krawędzie i są podobne do liści dębu. Liście są skupione w grupach po trzy na jednej łodydze. Można zauważyć, żółte lub białe jagody rosnące na roślinie. Rośliny produkują urushiol dąb trucizny, olej, który powoduje reakcję alergiczną u niektórych ludzi. Możesz wysypki dotykając roślinę trucizny dąb, wdychając urushiol cząstek, jeśli roślina jest spalony, lub dotykając co innego, który był w kontakcie z trucizną, dębu rośliny, takie jak narzędzia ogrodnicze.

Objawy

Zakażenie powoduje trucizna dąb czerwony wysypka, świąd, obrzęk i pęcherze. Sumak jadowity rozwija się tylko na powierzchni skóry, które miały kontakt z urushiol. Wysypka nie rozprzestrzenia się do innych części ciała, chociaż może się wydawać, że robi. Możliwe jest, że wysypka może rozwijać się na jednej powierzchni skóry na dzień lub dwa, zanim się na innej części ciała pojawia się wysypka. Olej może być absorbowana przez różne części ciała, z różnymi prędkościami, co powoduje opóźnioną wysypka, zgodnie z United States Food and Drug Administration. Jeśli nie urushiol natychmiast zmyć rąk lub ubrania, nowe obszary skóry mogą być narażone na oleju, co skutkuje dodatkowymi wysypki, które pojawiają się w różnych okresach.

Leczenie

Over-the-counter leki, które traktują swędzenie, taki balsam Benadryl i galmanu, mogą być pomocne w leczeniu objawów infekcji trucizny dąb. Chłodne prysznice i kąpiele owsiane może czasowo złagodzić dyskomfort spowodowany wysypka. Jeśli obrzęk i swędzenie są nasilone lub trucizny dąb występuje na twarzy, lekarz może być w stanie przepisać leki na receptę, aby zmniejszyć objawy.

Łapanie Poison Oak

Zakażenie rozwija się tylko dąb trucizny, jeśli rzeczywiście mają jakiś kontakt z olejem urushiol. Czekając na wysyp osoby zakażonej nie spowodować wysypki, nawet jeśli dotykać blister, że pękła. Pęcherze nie zawierają urushiol. Jeśli zainfekowana osoba urushiol pod paznokciami i dotyka cię, możliwe jest, że może się wysypka. Kontakt z zanieczyszczoną odzież może również powodować wysypki, jeśli jesteś uczulony na trujący dąb.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Jeśli uważasz, że może to być narażone na trujący dąb, ważne jest, aby wziąć prysznic i umyć ubrania jak najszybciej po ekspozycji. Zwierzęta powinny być kąpane, jeżeli zostały idzie z wami, jak można się wysypka trujący dąb, jeśli dotykać urushiol na sierści pupila. Stosując krem ​​zawierający bentoquatum, takich jak Ivy bloku, do skóry przed spacerem w lesie może zapobiec reakcji alergicznej. Bentoquatum działa poprzez zapobieganie urushiol penetracji skóry. Jeśli są szczególnie uczuleni na trujący dąb lub może być odwiedzenie powierzchnię, która ma trujące rośliny dębu, może być mądry, aby nosić koszulę z długimi rękawami, rękawice i długie spodnie wpuszczone w buty.