adcov.com

Podstawy Zone Diet

Dieta Zone jest przeznaczona do użytku własne geny, aby zwiększyć swoją energię, zmniejszenie talii i zmniejszyć głód, równoważąc swoje trzy dietozależnych hormony: glukagon, eikozanoidów i insuliny. Glukagon sygnalizuje stałe uwalnianie przechowywanych węglowodanów. Eikozanoidy kontrolować inne objawy hormonalne i regulować cichy stan zapalny. Insulina jest uważany za hormon magazynowania. Plany posiłki oparte są na stosunku 40 procent węglowodanów, 30 procent tłuszczu i 30 procent białka.

Jak działa Strefa

Dieta Zone została zaprojektowana w celu optymalizacji zdrowia i został stworzony przez dr Barry Sears. Według ZoneDietInfo.com, nadmierne spożycie węglowodanów wywołuje przeciążenie produkcji insuliny. To z kolei uruchamiają łańcuch reakcji co w efekcie prowadzi do ciała przekształcając węglowodany w tłuszczu do przechowywania. Białko, z drugiej strony, stymulują glukagonu, która sygnalizuje ciała w celu uwolnienia węglowodanów. To z kolei sygnalizuje swój mózg, że masz odpowiednie dostawy energii i że należy przestać jeść. Dr Sears stwierdzili, że przez ograniczenie rodzaj węglowodanów, które jesz i powiązanie tych węglowodanów z 3 do 4 uncji chudego białka pomaga zrównoważyć poziom glukagonu i insuliny. Powoduje to kontrolę głód mniej kalorii; wywołując w ten sposób utratę masy ciała i redukcji tkanki tłuszczowej.

Dwie strefy metody Dieta

Uproszczone podejście jest łatwy sposób na rozpoczęcie pracy. Zacznij od psychicznie podzielenie talerza na trzecie. Jedna trzecia płytą powinna składać się z chudego białka, takich jak ryby, tofu, kurczaka bez skóry lub białek. To powinno być w przybliżeniu grubość i wielkość dłoni. Pozostałe dwie trzecie talerzu powinny być wypełnione z warzyw i owoców. Następnie dodać "kreskę" tłuszczu, trzyma się serca zdrowych tłuszczów, takich jak awokado, migdałów lub oliwy z oliwek. Unikać skrobiowych, takich jak banany, owoce, warzywa, takie jak kukurydza skrobiowych i wszystkich tłuszczów trans.

Sposób blok jest inna możliwość, mimo że jest bardziej skomplikowane. Najpierw musi określić swoje indywidualne potrzeby białka. To stanowi podstawę codziennych bloków. Patrz źródła na bezpłatny kalkulator bloku. Każdy blok składa się z jednego bloku mini białek, jeden blok mini tłuszczu i jeden mini bloku węglowodanów. Blok przykład posiłek będzie uncji piersi z kurczaka bez skóry, pół jabłka i trzy oliwki. Kobiety zazwyczaj potrzebują około 11 bloków dziennie, a mężczyźni potrzebują około 14.

Pokarmy jeść

Staraj się trzymać z chudego lub niskotłuszczowych białek, w tym wołowiny, kurczaka, białka jaj, sera o niskiej zawartości tłuszczu, tofu, o niskiej zawartości tłuszczu wieprzowiny, cielęciny lub indyka. Wielkość swojej porcji powinna wynosić około sam rozmiar jak dłoni. Jeśli węglowodany pochodzące z warzyw lub owoców, określić wielkość porcji przez curling rękę w luźną pięść. Twoja porcja powinna być równoważna z dwóch pięści. Jeśli decyduje się węglowodanów, które są bogate w skrobię lub ma wyższy poziom cukru, twój porcja powinna być równoważna z jednej pięści. Porcja tłuszczu powinno być równoważne z czubka kciuka. Mogą to być orzechy, oleje orzechowe, oliwa z oliwek i masło.

Unikaj produktów wykonanych z rafinowanego cukru i białej mąki. Unikać bajgle, ryż, ziemniaki, kasze, pieczywo, makarony, soki, napoje gazowane, alkohol, napoje gazowane. Możesz to te od czasu do czasu, ale nie codziennie. Ta sama zasada odnosi się do owoców słodkich (jak rodzynki, śliwki, figi, banany i winogrona) i warzywa z wyższych poziomów cukru (jak groch, kukurydza, ziemniaki i marchew). Jeśli spożywa się alkohol, jeść mniej węglowodanów z posiłku w celu skompensowania węglowodanów, które są do picia.